10 míst v Amsterdamu, které musíš navštívit

Když se řekne „Amsterdam“, každému se vybaví město protkané hustou sítí vodních kanálů, cyklistických stezek a coffee shopů. Najde se tu však i řada památek, od historických až po ty novodobé. Pojďme se společně podívat na 10 míst v Amsterdamu, které při jeho návštěvě rozhodně nesmíte minout.

 

#1 Náměstí Dam

amsterdam_1

Náměstí Dam je hlavní a nejstarší amsterdamské náměstí. Nachází se zde památník obětem 2. světové války National Monument, neoklasický Královský palác a muzeum voskových figurín Madame Tussauds.

 

#2 Náměstí Waterlooplein

Hledáte originální suvenýr? Pak směřujte na náměstí Waterlooplein. Na místní tržnici koupíte snad úplně všechno.

 

#3 Oude Kerk

Starý kostel neboli Oude Kerk je nejstarší stavbou v Amsterdamu. Najdete ho ve čtvrti De Wallen, které se také přezdívá „čtvrť červených luceren“.

 

#4 Zuider Kerk

Zuider Kerk znamená v překladu jižní kostel a patří k nejvelkolepějším stavbám v Amsterdamu.

amsterdam_2

 

#5 Begijnhof

Na dvoře Begijnhof uvidíte nádherné historické domy postavené v amsterdamském stylu. Radost na ně pohledět.

 

#6 Burza van Berlage

Tato velkolepá stavba je ukázkou moderní architektury. Konají se tu různé výstavy, kongresy a jiná společenská setkání či svatební oslavy.

 

#7 Tuschinski Theater

Národní nizozemské divadlo Tuschinski Theater není divadlem v pravém slova smyslu. Jedná se spíše o místo, kde se promítají filmy, avšak i ke klasickému kinu má poměrně daleko. Mimo to se Tuschinski Theater řadí mezi nejkrásnější divadla na světě.

 

#8 NEMO

Tato budova zaujme svým nevšedním tvarem. Připomíná loď a nachází se v ní naučné středisko vědy a techniky. Krom toho je z ní i pěkný výhled na město.

 

#9 „I amsterdam“ nápis

Někde jsem četla, že tento obří nápis patří k nejfotografovanějším místům v Amsterdamu. Nachází se jen kousek od centra před Rijksmuseem. Nebojte se na něj vylést a pořídit si s ním originální fotku!

 

#10 Kanály & coffee shopy

amsterdam_6

Obojí už neodmyslitelně patří k Amsterdamu. Kanály neboli grachty jsou kouzelné obzvláště na podzim, kdy hýří všemi barvami. Můžete si je projít pěšky či se po nich svést v loďce. V coffee shopech už takovou romantiku nevidím, ale zábava je v Amsterdamu na místě. Kdo se odváží, může vyzkoušet to, čemu se u nás říká „zakázané ovoce“.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

12 thoughts on “10 míst v Amsterdamu, které musíš navštívit

 • 10/11/2014 at 20:29
  Permalink

  ahojky…nahodile jsem četla pár diskuzí na blogerky.cz a našla jsem tam právě tvůj blog ! máš jako jedna z mála velmi profesionální design…né nic přeplácaného jako některé blogy ! je vidět, že máš i zkušenosti s focením a to se mi líbí ! já jsem také začínající blogerka ( tedy blog mam skoro rok), ale snažím se ho postupně zdokonalovat,ale pořád mi tam něco chybí…takže jsem ráda za každou kritiku !
  Jinak Amsterodam se mi moc líbí podle tvých fotek, já jsem tam nikdy nebyla protože jsem spíše milovníkem Anglie, kam jezdím pořád….ale věřím že Ams by mě nadchnul stejně jako LOndýn kdybych se tam podívala ! tak jestli budeš mít chviličku tak se mrkni ke mě na blog 😛

  http://lifestylebyilu.blogspot.cz

  Reply
 • 11/11/2014 at 10:50
  Permalink

  Ahoj, děkuji za pochvalu. Jsem ráda, že se ti design mého blogu zamlouvá 🙂 Do Amsterdamu se určitě zajeď někdy podívat a rozhodně také navštiv i další místa v Holandsku, je tam toho hodně k vidění. Jinak Anglii a především Londýn mám také moc ráda. Byla jsem tam letos v září poprvé a okamžitě si to tam zamilovala! Na tvůj blog určitě mrknu a dám vědět 😉

  Reply
 • 23/02/2015 at 18:41
  Permalink

  V Amsterdamu jsem byla na Silvestra a mazec 🙂
  Jinak se můžu podepsat pod všechna vypsaná místa – byla by ěkoda je nevidět.

  Akorát mi tam chybí ještě Rembrandt House, pro milovníky umění, dům Anny Frankové nebo pro zvědavce Red Light District 😀
  Ale je fakt, že to by se do 10 nevešlo 😀
  Těším se na další články!!!!! 🙂

  INKA the BLOGGER

  Reply
 • 23/02/2015 at 19:15
  Permalink

  Silvestr v Amsterdamu musí být super!! Jinak ta místa, co navrhuješ, určitě k "must see" Amsterdamu patří, ale jak píšeš, už by to nebyla TOP 10 😀 Možná ještě v budoucnu o Holandsku něco napíšu 😉

  Reply
 • 31/05/2015 at 22:45
  Permalink

  Díky za tipy, byla jsem v Amsterdamu před 10 lety jen na jeden den a ráda bych tam znova, takovýhle seznam se hodí… 🙂 Letos jsem to nestihla, ale příští rok už musím – chci návštěvu spojit s Queen's Day, doporučilo mi to několikero Holanďanů.

  Reply
 • 01/06/2015 at 10:29
  Permalink

  Tak to jsem moc ráda, že ti moje tipy přijdou vhod 😉 Určitě je fajn navštívit cizí zemi během jejich národních svátků/oslav. To pak ty zážitky naberou úplně jiný rozměr. Měj se krásně! 🙂

  Reply
 • 26/03/2016 at 15:43
  Permalink

  Super článek! Do Amsterdamu se chystám, takže tipy se určitě hodí! 🙂

  Krásný den a díky! 🙂

  Reply
 • 27/03/2016 at 20:24
  Permalink

  Ach! Bude tomu rok co jsem Amsterdam poprvé navštívila a po shlédnutí tvých fotek se mi vynořily vzpomínky, jela bych hnedka znova. 🙂 Díky! 🙂

  Michaelatravels

  Reply
 • 27/03/2016 at 21:34
  Permalink

  Moc hezký článek. Do Amsterdamu bych se jednou určitě moc ráda podívala. Každý ho vychvaluje, tak na tom určitě něco bude 🙂 Tohle se bude hodit.

  Reply
 • 27/03/2016 at 21:44
  Permalink

  Moc děkuju, Kristýno. Amsterdam je opravdu výjimečné místo, jenom těch cyklistů by mohlo být méně 😉

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
11 − 8 =