10 otázek pro Itchy Feet Diary

Před časem jsem byla nominována slovenskou cestovatelkou Nikou z blogu Next Stop Abrod na zodpovězení deseti otázek týkajících se (jak jinak, než) cestování. Jedná se o hru mezi blogerkami-cestovatelkami, jejíž pravidla znějí:

✓ Nominovaná blogerka odpoví na 10 otázek
✓ Nominovaná blogerka zmíní blogerku, která ji do hry nominovala
✓ Nominovaná blogerka vytvoří 10 nových otázek a nominuje 10 dalších blogerek

Osobně si myslím, že je to skvělý způsob, jak vám na sebe zase něco prásknout. A protože už jste jistě napnutí jak kšandy, tak nebudu dál zdržovat. Tady jsou otázky, které si na mě Nika ušila a samozřejmě i mé odpovědi:

 

#1 Co tě motivovalo začít s blogováním o cestování?

Prvotním impulsem k založení cestovatelského blogu byla moje zkušenost s cestou za hranice podniknutou tzv. na vlastní pěst. Moc lidí ještě v té době takhle necestovalo, takže ihned po návratu se roztrhl pytel s dotazy. Přišlo mi jednodušší o tom prostě napsat na internet a pak místo sáhodouhých odpovědí, které se v drtivé většině opakovaly neustále dokola, prostě jen říct „mrkni na blog“. Ta opravdová motivace přišla ale až tehdy, kdy na blog začali chodit i úplně neznámí lidé a psali mi o radu. A to mě vlastně motivuje dodnes – usnadňovat lidem plánování jejich cest, bavit je svými fotkami a videy a ukazovat jim, že se dá cestovat i daleko za hranice jen s velmi nízkým rozpočtem.

#2 Co jsou tvé nejvíce nezapomenutelné zážitky z cest?

Neexistuje nic jako „nej“. Buď se výlet vydaří a nebo ne. Každá samotná cesta je pro mě komplexním, nezapomenutelným zážitkem.

#3 Když se ohlédneš zpátky za svým prvním velkým výletem do zahraničí, jak dobře jsi byla připravena?

Tak dobře, že když jsem pak na vlastní oči viděla všechna místa, která jsem si dala za cíl navštívit, nebyla jsem vůbec překvapená ani ohromená! Bývala jsem hrozný puntičkář. Naštěstí mě to už přešlo. Při poslední cestě jsem plánovala až tzv. v procesu, což samozřejmě přineslo několik komplikací, ale na druhou stranu i nezapomenutelné zážitky a spoustu úžasných momentů překvapení.

 

#4 Co bude tvůj příští cíl ze seznamu destinací, které si přeješ navštívit?

Jihoafrická republika v únoru 2016 a splní se mi tím jeden můj životní sen.

 

#5 Jaké suvenýry si vozíš ze svých cest?

Jakoukoliv věc, která danou zemi vystihuje a dá se doma vystavit. Pak samozřejmě nějaké to jídlo a co si také nikdy neodpustím jsou mušle, kamínky a písek. Přítel se mi kvůli tomu posmívá.

#6 Jak se cítíš během cestování ve větší skupině (např. 5 a více lidí)?

Nemám problém cestovat ve větší skupině lidí. Například po Anglii cestuju většinou s několika kamarádkami a kamarádkami kamarádek, takže někdy nás na výlet vyrazí opravdu hodně velká holčičí banda. Ale je to legrace.

#7 Jaká byla tvá nejlevnější týdenní dovolená?

Pokud bych to brala podle poměru cena/výkon, byla by to jednoznačně Havaj. Obletěli jsme celou zeměkouli za cenu, za kterou si v dnešní době nekoupíte ani dovolenou v Chorvatsku.

#8 Jaký je tvůj názor na stopování?

Osobně nemám se stopováním žádné zkušenosti (a nepíšu to jenom proto, že blog čte i moje maminka). Pro ženu, která cestuje sama, je podle mě obrovský risk sednout si do auta k někomu cizímu. V 99 % sice narazíte na hodného člověka, ale to dopředu nikdy nepoznáte. Nespoléhám na statistiky. Věřím na náhody.

#9 Je na světě nějaké místo, které můžeš nazvat svým druhým domovem?

Jelikož momentálně žiju v Anglii, tak je teď mým druhým domovem právě ona. A pokud mám být víc konkrétní, tak je to Londýn. Bydlím od něj kousek, ale navštěvuji ho pravidelně-často. Mám ho moc ráda a už teď vím, že mi po návratu do Čech bude chybět. Ještě že se dají koupit letenky od nás do Londýna tak levně.

#10 Nevadí ti sdílet příliš mnoho osobních informací se svými čtenáři?

Vlastně vůbec ne. Na blogu jsem svým vlastním pánem a čtenáři se o mě dozví jen tolik, kolik jim sama dovolím.

 

IMG_6610

 

Dalšími nominovanými jsou:

Pájuška na cestách, Katka cestuje, Sandra Kisić, Travel with Georgie, Cestuju ráda, Food Paper Travel, Stezky polárního vlka, Lucky cesta, The Blonde Abroad, World of Wanderlust

 

Mých 10 nových otázek zní:

  1. Co máš na cestování nejraději?
  2. Jaký je tvůj nejoblíbenější kontinent a proč?
  3. Letadlem, vlakem nebo autem?
  4. Bez kterých 3 věcích (vyjma pasu, kreditky apod.) by ses na cestách neobešla?
  5. Tvůj nejkrásnější zážitek z cest?
  6. Co bys poradila všem mladým lidem, kteří chtějí cestovat?
  7. Zítra odjíždíš, peníze nejsou problém. Kam bys jela?
  8. Jaké nejchutnější jídlo jsi na svých cestách ochutnala?
  9. Proč jsi začala s blogováním?
  10. Jaké je tvé cestovatelské motto?

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

6 thoughts on “10 otázek pro Itchy Feet Diary

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
29 − 7 =