10 úžasných věcí, které si při návštěvě Kapského Města rozhodně nesmíš nechat ujít

Dechberoucí horské scenérie, nádherné pláže a nekonečné vinice. Kapské Město je známé jako jedno z nejkrásnějších měst naší planety. Získalo si moje srdce a dozajista si získá i to vaše. Ukážu vám proč. Vybrala jsem 10 zážitků, míst k vidění a tipů co ochutnat, které při jeho návštěvě rozhodně doporučuju vyzkoušet.

 

#1 Vyvezte se lanovkou na Stolovou horu

cape_town_budget_5

Stolová hora je bezesporu neodmyslitelnou dominantou města. Neexistuje návštěva Kapského Města bez toho, aniž byste tenhle fascinující přírodní úkaz nenavštívili. Seberte odvahu, překonejte 704 metrové převýšení v rotující kabině lanovky a užijte si výhled na celé Kapské Město z výšky až 1 085 metrů!

 

#2 Prozkoumejte mys Peninsula

cape_town_budget_3

Cape Point, Cape of Good Hope (mys Dobré naděje), úchvatná pláž Diaz Beach, divocí paviány, setkání Atlantského a Indického oceánu a nic víc, jen Antarktida před vámi… Takový je mys Peninsula. Úžasná místa, která rozhodně stojí za to vidět!

 

#3 Navštivte Constantia Valley a ochutnejte místní vína

cape_town_budget_8

Jihoafrická vína jsou považována za nejlepší vína na světě. Přímo v Kapském Městě se nachází vinařská oblast Constantia Valley, takže pokud patříte k milovníkům vína jako my, pak vás tahle nabídka nenechá chladnými.

 

#4 Vylezte na Lion’s Head při západu slunce

Vyšlápněte si na vrcholek Lví hlavy a obdivujte krásu Stolové hory a Kapského Města při západu slunce. Cesta nahoru trvá asi hodinku a i když se to nezdá, není nikterak náročná.

 

#5 Projeďte se po Chapman’s Peak

cape_town_budget_7

Chapman’s Peak Drive je jednou z nejpozoruhodnějších silnic na světě. Klikatí se po strmých svazích skalnatého pobřeží a nabízí tak úchvatné scenérie.

 

#6 Projděte se po pláži Table View při západu slunce

cape_town_budget_6

Jestli má být Stolová hora odněkud nejkrásnější, pak je to rozhodně z pláže Table View! Problém je, že tohle místo zůstává turistům tak nějak utajeno. V průvodcích se o něm totiž nedočtete. My se o něm dozvěděli až od místních a téměř až na samotném konci našeho pobytu v Kapském Městě. Při západu slunce je to jedno z nejromantičtějších míst, jaké jsem kdy viděla.

 

#7 Udělejte si jednodenní výlet na safari

cape_town_budget_4

Co by to bylo za výlet do Afriky bez návštěvy safari? Udělejte si jednodenní výlet a vyrazte z města na nezapomenutelnou Game Drive napříč africkou divočinou. Setkáte se tváří v tvář s tzv. Big Five – pěticí nejnebezpečnějších a zároveň nejoblíbenějších zvířat mezi lovci, kterou tvoří lev, slon, buvol, leopard a nosorožec.

 

#8 Ochutnejte tradiční braai

V podstatě se jedná o klasické grilování masa a klobás, avšak v Jihoafrické republice má braai mnohem hlubší význam. Je především o skvělé atmosféře, o tom sblížit se a poznat nové lidi. Jakákoliv příležitost je vhodná pro uskutečnění braai – oslava narozenin, promoce, svatba, Vánoce nebo jenom páteční posezení s přáteli. Nás na braai pozvali naši hostitelé, ale můžete na něj klidně vyrazit i do centra města.

 

#9 Zavítejte do Národní botanické zahrady Kirstenbosch

cape_town_budget_1

Národní botanická zahrada Kirstenbosch je právem označována za nejkrásnější zahradu v Africe. Aby taky ne, když je přímo vsazena do chráněného Národního parku Stolové hory. Můžete se projít po lávce v korunách stromů a při troše štěstí (nebo snad smůly) pozorovat obrovké pavouky v pavučinách či stromové hady.

 

#10 Pozorujte tučňáky v Simon’s Town

cape_town_budget_2

Z nějakého prazvláštního důvodu se tihle vtipní tvorové rozhodli zabydlet na africkém pobřeží a okamžitě si získali pozornost všech turistů. V Simon’s Town proto byla vytvořena speciální vyhlídka, odkud je lze pozorovat, aniž by bylo narušeno jejich teritorium. Pokud zatoužíte po bližším kontaktu s tučňáky, o kousek dál je pláž, kde s nima můžete skočit rovnou do oceánu.

 

Ze stejného soudku...

10 thoughts on “10 úžasných věcí, které si při návštěvě Kapského Města rozhodně nesmíš nechat ujít

 • 07/03/2016 at 20:57
  Permalink

  Why not? Cape Town is definitely good idea for adding it on your bucket list 😉

  Reply
 • 08/03/2016 at 14:18
  Permalink

  Děkuju 🙂 Pokud budeš mít příležitost, tak se tam určitě někdy podívej. Rozhodně nepřeháním, když říkám, že je to nádherné místo 😉

  Reply
 • 08/03/2016 at 15:42
  Permalink

  Oh I love this! I fell in love with Cape Town just like you and this post really makes me want to return ❤️

  Reply
 • 14/03/2016 at 22:18
  Permalink

  Na tvůj blog zavítám jednou za čas, když narazím na odkaz na FB. A vždycky tu strávím fůru času. Doufám, že jednou budu mít možnost se přesvědčit o tom, že nekecáš a že je to tam přesně tak boží, jak říkáš! Cestování je jedinej důvod proč lituju, že nemám na svým studentským kontíčku pár nul navíc 😀
  http://hollychicc.blogspot.cz/

  Reply
 • 15/03/2016 at 14:07
  Permalink

  To mě moc těší, že se ti tu líbí. Děkuju! Určitě se jednou na vlastní oči přesvědčíš 😉 Však já jsem si taky musela počkat, až dokončím školu.

  Reply
 • 16/03/2016 at 0:03
  Permalink

  Ano, ano a ještě jednou ano! Tohle všechno chci vidět! Jen teda Stolová hora bude problém s mým strachem z lanovek 😀 🙂 díky za tipy 🙂

  Reply
 • 16/03/2016 at 0:21
  Permalink

  Není zač, určitě se taky dočkáš 🙂 Já zase trpím strachem z výšek a přiznám se, že tam bylo několik momentů, kdy jsem se málem po… 😀 Každopádně na Stolovku se dá vyjít i pěšky 😉

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
26 − 18 =