5 bizardností na Koh Samui

Při svých cestách občas narazím na věci, které mi hlava nebere. Jinak tomu nebylo ani na thajském ostrůvku Koh Samui, kde se to bizardnostmi jenom hemží…

 

#1 Jméno ostrova

Už samotný název ostrova je dost podezřelý. Dodnes totiž nevím, která možnost je vlastně ta správná. Samui, Koh Samui a nebo Ko Samui? V průvodcích, v mapách, na letištích – všude je název interpretován jinak.

 

#2 „Letiště“

Místní letiště – dá-li se tak vůbec nazývat – je hodně zvláštní. Nejen, že je celé z papundeklu a například při pasové kontrole vás od vstupu do země dělí jen natažená páska, navíc je ve vlastnictví aerolinky, což nebývá moc obvyklé. Ta si ho tu vybudovala jen proto, že na ostrově žádné letiště nebylo. Lidé sem přijížděli trajektem z pevniny, což je vlastně stále nejčastější způsob, jakým na ostrov proudí davy turistů. Přímé lety na Koh Samui jsou totiž nechutně drahé.

 

 

#3 Mumifikovaný mnich ve vitríně

Ne, opravdu nežertuju. I takovéhle „poklady“ ostrov ukrývá. Jen pro zajímavost, jedná se o 44 let starou mumii mnicha Phra Khru Samathakittikhuna, který předpověděl svojí vlastní smrt. Jeho tělo pak bylo přemístěno do prosklené vitríny a má být jakýmsi symbolem pro budoucí generace buddhistů.

 

 

#4 Buddhova tajná zahrádka

Ve středu ostrova, hluboko v džungli a daleko od civilizace leží tajná Buddhova zahrádka. Narazili jsme na ni úplnou náhodou, když jsme zabloudili do hor. Ze všech těch prazvláštních sošek a opuštěné svatyně jsem neměla moc dobrý pocit. Dodneška jsem navíc nenašla sebemenší informaci o tom, jaký má tohle místo význam.

 

 

#5 Hin Ta & Hin Yai

Hin Ta & Hin Yai v překladu znamená dědeček a babička. Jedná se o zajímavě seskupené kameny na pobřeží pláže Lamai. Příroda si v tomhle případě docela vyhrála, když z balvanů vytvořila pánské a dámské přirození. Obzvlášť pak to pánské neunikne žádnému oku. Mimochodem tohle je na ostrově jedna z nejpopulárnějších atrakcí. Lákají na ni obří billboardy u silnice a stala se i předlohou některých suvenýrů.

 

 

Ze stejného soudku...

One thought on “5 bizardností na Koh Samui

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
28 − 2 =