5 důvodů, proč cestovat na jaře

Jaro patří s podzimem k mým nejoblíbenějším obdobím. Jednak proto, že dělají svět barevnějším a neméně i proto, že s sebou nesou i opravdu příjemné počasí. Tahle kombinace si doslova říká o to sbalit kufry a vyrazit někam za dobrodrůžem. Důvody, proč vycestovat právě na jaře, budou asi hodně korespondovat s těmi podzimními, ale něco navíc by se u těch jarních přeci jenom našlo…

 

#1 Barvy

Na jaře se svět se zahalí do barev, což je oproti monochromatické zimě docela vítaná změna. Lahodí to nejen oku, ale i na fotkách to vypadá opravdu velmi cool! A až si budete zpětně prohlížet fotky z vaší jarní dovolené zjistíte, že s kvetoucími stromy a záhonem plným barevných tulipánů vypadá spousta míst najednou zajímavěji a fotogeničtěji.

 

 

#2 Dlouhé dny

Jaro patří do té šťastnější části roku, kdy se dny až do letního slunovratu prodlužují. No a delší dny = víc zážitků, no ne? 21. června pak nastane nejdelší den v roce, jaro se přehoupne do léta a dny se začnou opět zkracovat.

 

 

#3 Nízké ceny a méně turistů

Turistická sozóna bývá sice na jaře už celkem dobře nastartovaná, nicméně stále ještě není v plném proudu. Ceny ubytování a letenek (snad jen krom Velikonoc) se tak dají sehnat stále ještě za velmi příznivou cenu. A koneckonců – ani s množstvím turistů to není zdaleka tak hrozné, jako tomu bývá v létě.

 

 

#4 Romantika

Jestli je nějaké roční období nejromantičtější, tak je to právě jaro. Takže jestli rádi cestujete ve dvou, určitě byste si tenhle čas neměli nechat ujít. Myslím, že i obyčejná vycházka do lesa postačí na to, abyste ucítili, jak to kolem vás (a nepochybně i mezi vámi) jiskří.

 

 

#5 Ideální počasí

Pokud zrovna nejste typ plážového povaleče, tak mi jistě dáte za pravdu, že jarní podnebí je v kombinaci s cestováním značkou ideál. Jaro je především o pohodě a nikdo se přece nechce dobrovolně smažit na sluníčku, když je pláž v nedohlednu.

 

 

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “5 důvodů, proč cestovat na jaře

 • 29/03/2017 at 23:03
  Permalink

  Souhlasím se všemi 5 body, hezky si to vystihla! 🙂 já miluju ze všeho nejvíce prázdnější města, přesněji prázdná bez turistů, ale plná místních 🙂 Bydlím v italské Veroně a Bologni a teď je to tady naprosto dokonalé, nikdo nikde a člověk má město jen pro sebe! I já vždy cestuji mimo hlavní sezóny, abych se vyhnula těm davům 🙂

  Reply
  • 30/03/2017 at 8:09
   Permalink

   Taková jsou nejlepší 😉 Já takhle bydlela v jednom anglickém městečku – o turistu tam pro změnu nenarazíš ani v hlavní sezóně, ale o to víc jsem si užívala tu pravou anglickou atmošku. Zdravím do Itálie, měj se krásně! 🙂

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
21 − 17 =