5 důvodů, proč cestovat na podzim

Čas chladných rán a teplých dní. Čas, kdy voňavé listí šustí pod nohama. Čas vytáhnout rtěnku v mém oblíbeném bordó odstínu, přestože mi vůbec nesluší. Čas, kdy budu zase o rok starší. Čas vyrazit na cesty. Podzim aneb nejkrásnější období roku je tady!

Někteří se vrací ze svých letních dovolených, děti a studenti nastupují do škol, jiní se zavírají doma v depresi, protože je léto u konce… Málokoho napadne, že právě podzim je ideálním obdobím sbalit si kufr a vyrazit na cesty. Pro cestování v tomto období mám hned několik pádných důvodů. Tady jsou:

 

#1 Nádherná příroda

Barevný podzim, tedy přesně takový, jaký ho známe z našich končin, najdeme ve všech zemích ležících v mírném klimatickém pásmu. Pokud plánujete cestu po Evropě nebo do Severní Ameriky, můžete se těšit na krásně zbarvenou krajinu. Krom toho, barevné listí dokáže oživit i ten nejzapadlejší kout v kterémkoliv městě. Například takový Amsterdam vypadá na podzim opravdu kouzelně. A buďte si jistí, že stejně neodolatelné bodou i vaše fotky!

 

podzim_bordeaux

 

#2 Méně turistů

Jak už jsem naťukla v úvodu, lidé obecně nemají moc důvodů k tomu, aby cestovali právě na podzim. A právě v tento moment přichází na scénu zkušení cestovatelé, kteří tuhle skutečnost obrací ve svůj prospěch. Přírodní stezky, ulice světových metropolí, muzea – všechna tahle místa zejí napůl prázdnotou. A logicky klesá i obsazenost hotelů a dopravních prostředků.

 

 

#3 Nižší ceny

Aby hotely a dopravní společnosti zaplnili svojí kapacitu co možná nejvíc, rapidně snižují své ceny. Není žádným tajemstvím, že pokud se rozhodnete cestovat mimo turistickou sezónu, ušetříte nějakou tu kačku navíc.

 

podzim_amsterdam

 

#4 Ideální počasí

Ok, pokud vám zrovna celý pobyt neproprší (což se ale klidně může stát i v létě), je podzimní počasí ideální pro treky i brouzdání po památkách. Na koupání to sice zrovna není, ale mráz a nebo naopak nesnesitelné horko vás rozhodně trápit nebude.

 

podzim_windsor

 

#5 Žádný stres

Podzim jako období mezi létem a Vánoci je ideálním časem k odpočinku. Lidé jsou línější, za ničím se neženou, nejsou zbytečně zaneprázdnění a vzteklí, takže je cestování na podzim méně stresující než kdy jindy.

 

podzim_itchy_feet

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

6 thoughts on “5 důvodů, proč cestovat na podzim

 • 02/10/2016 at 21:46
  Permalink

  S ideálním počasím moc nesouhlasím. Já se právě teď vrátila z dovolené a musím říci, že večery byly dost chladné a také pršelo, což tam kde jsem byla není opravdu zvyklé a jinak opalovat jsem se už přestala v 17, takže jsem na večeři čekala 2 hodiny, takže jsem svůj čas trávila s barmany na baru a hrála si tam na šéfa 😀

  Reply
  • 02/10/2016 at 22:46
   Permalink

   Ahoj Karlo, v první řadě určitě záleží na destinaci a co za počasí od daného místa očekávat vzhledem k aktivitám, které hodlám na dovolené provozovat. Stejně tak záleží na každém jednotlivci, jak je kdo otužilý. A i když si z nás počasí dělá posledních pár let občas dobrý den, tak obecně si myslím, že není moc pravděpodobný, aby tě na podzim zastihla sněhová vánice nebo padaly teplotní rekordy. Takže z toho důvodu je za mě podzim značkou ideál 🙂 I když pravda, rána i večery bývají dosti chladná.

   Reply
 • 03/10/2016 at 18:25
  Permalink

  Pro mě podzim je stresovým obdobím kvůli škole, ale jinak ho mám ráda – ale sníh je prostě sníh. 😀

  Reply
  • 05/10/2016 at 22:07
   Permalink

   Ahoj Gábi, za mých studenstkých let jsem to měla podobně, takže ti rozumím. Měj se hezky a pokud možno klidný školní rok 🙂

   Reply
 • 03/12/2016 at 7:33
  Permalink

  Já podzim miluju, pro cestování je rozhodně mnohem lepší, než léto, kdy je vedro a člověk se pomalu nemůže pohnout, aniž by z něj netekly hektolitry potu. Já si to letos užila v Českém Krumlově a ta příroda kolem byla vážně kouzelná. Do zahraničí – Říma – vyrážíme až na jaře, ale snad se to taky povede 🙂

  Reply
  • 04/12/2016 at 16:26
   Permalink

   Souhlasím, podzim je na cestování nejideálnějším obdobím, ale jaro stejně tak! Určitě si Řím užijete na 110 % 😉

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
12 + 8 =