5 nejkrásnějších pláží v okolí Kapského Města

Možná to bude znít trochu jako klišé, ale nehodlám vám nic zastírat. Přestože pláže v okolí Kapského Města jsou rozhodně jedny z těch nejkrásnějších, jaké jsem kdy viděla, koupání v ledovém oceánu se pravděpodobně budete chtít vyhnout velkým obloukem. Teda pokud zrovna nejste extrémně otužilí, nevlastníte neopren, nebojíte se žraloků nebo toho, že vás smete dvoumetrová vlna. Nicméně jet do Kapského Města a nenavštívit ani jednu z těchto pláží, to je jako nevylést na Stolovou Horu!

 

#1 St. James Beach

st_james_beach
Pláž známá spíše jako „ta s těma barevnejma budkama“ vypadá na první pohled idylicky. Při bližším prozkoumání ale zjistíte, že přijít ve vodě o některou končetinu je více pravděpodobné, než se spálit od sluníčka. Situaci zachraňuje prostor oddělený uměle vytvořenou zídkou, takže dokud ji žádný žralok nepřeskočí, máte vyhráno!

 

#2 Boulders Beach

boulders_beach
Nelekněte se, když na vás zpoza obrovského balvanu vykoukne kámoš ve fraku. Boulders Beach v Simon’s Town je totiž domovem tučňáků afrických. Skládá se hned z několika pláží vedle sebe. Na jedné můžete tučňáky nerušeně pozorovat z dřevěných vyhlídek, na té další s nimi zvesela skotačit přímo v oceánu. Vstup na vyhlídky i koupání se s tučňáky je zpoplatněno.

 

#3 Noordhoek Beach

noordhoek_beach
Tahle nádherná, přírodní pláž se táhne do dálky po západním pobřeží mysu Peninsula. Na jejím konci vykukuje z písku vrak parníku Kakapo, který tu uvíznul asi před sto lety, když si kapitán spletl Chapman’s Peak s mysem Dobré naděje. Už jen samotný příjezd k ní je zážitek. Existují totiž pouze dvě možné cesty, jak se sem dostat – buď z velkolepé scénické pobřežní silnice Chapman’s Peak Drive, nebo přes horskou silnici protínající národní park Table Mountain National Park.

 

#4 Diaz Beach

diaz_beach
Pláž, která je ostře střežená místními, tedy vlastně divokými paviány, se nachází se mezi vyhlídkou Cape Point, odkud se na ni nabízí úchvatný výhled (viz fotka), a mysem Dobré naděje. Pokud se nebojíte setkání tváří v tvář s opičákama, můžete se dolů na pláž vydat po dřevěném schodišti.

 

#5 Table View Beach  

table_view_beach
O pláži Table View se v průvodních jen tak nedočtete. My se o ní dozvěděli až od místních, a protože jsme měli program nabitý od začátku až do konce našeho pobytu, málem jsme ji vůbec nenavštívili. Nakonec jsme sem vyrazili den před odjezdem a vybrali si na to tu nejkouzelnější dobu – západ slunce. Stylovější rozloučení s Kapským Městem jsme si nemohli přát!

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “5 nejkrásnějších pláží v okolí Kapského Města

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
12 − 8 =