5 věcí, bez kterých se na palubě letadla neobejdu

Už za pár dní opět zvedám kotvy a mířím na východ za teplem. Krom sluníčka a pár týdnů odpočinku od práce mě čeká i třináctihodinový let z Londýna do Hongkongu, kde si dám menší stopover. Abych si ho ale po tak dlouhé cestě dokázala patřičně užít, bude to chtít vystoupit z letadla alespoň trochu odpočatá. Nicméně s dlouhými lety už nějaké ty zkušenosti mám, takže mám i celkem jasnou představu o tom, jak stavu odpočatosti docílit. Pokud vás čeká podobné dobrodružství a hledáte návod na to, jak přežít dlouhý let bez větší újmy na zdraví, pak si zapište za uši těchto 5 věcí:

 

#1 Pohodlné oblečení

Pohodlný outfit je snad úplný základ, pokud se při cestování letadlem chcete cítit komfortně. Upnuté džíny a lodičky tedy rozhodně nepřipadají v úvahu. Já nejčastěji volím bavlněné legíny, tričko, svetr a pohodlné conversky, které se mnou procestovaly už půlku světa. Snažím se vrstvit, protože až do poslední chvíle nevím, zda bude v letadle chladno nebo horko k padnutí. Osvědčily se mi též teplejší ponožky.

 

picmonkey-collage

otto-shop.cz

 

Někdo nedá dopustit na velké šály. Ty já ale vždycky nechávám doma. Když je mi zima, přikryju se dekou, kterou v letadle dostanu. Pokud totiž zrovna necestujete minimálně v business class, budete rádi za každý centimetr místa a takováto maxi šála dokáže z vašeho místa ukrojit poměrně dost. Když cestuju v zimě a mířím do teplíčka, už na letišti si do odbavovaného zavazadla strčím kabát, abych ušetřila místo v zavazadlovém prostoru nad hlavou nejen sobě, ale i ostatním cestujícím. Do příručáku si naopak přibalím kraťasy nebo lehké šaty.

 

#2 Knížka

Osobně nemám během celého roku na čtení čas (a to čtu jinak opravdu moc ráda). Dlouhý let mi dává jedinečnou možnost využít času, kdy toho stejně moc dělat nejde k tomu, přečíst si zase nějakou tu knížku.

 

l250543

martinus.cz

 

#3 Polštářek za krk

Jedna z hlavních must-take-on-the-plane věcí, kterou při dlouhých trasách nikdy, ale opravdu nikdy nenechávám doma. Krom toho, že vás díky němu nebolí za krkem, se s ním dá i celkem slušně zabavit.

 

img_2422

 

#4 Kvalitní sluchátka

Ať už je použiju na poslech hudby z mobilu, nebo namísto béčkových sluchátek, které se fasují v letadle ke sledování filmů, bez svých pecek si zkrátka neumím představit žádnou cestu. A když zrovna nemám náladu nic poslouchat, sluchátka perfektně utlumí hučení letadla i řvoucí dítě naproti přes uličku.

 

2000

mall.cz

 

#5 Kosmetická taštička poslední záchrany

Před dlouhými lety se do letadla většinou vůbec nemaluju, a nebo si vystačím jen s řasenkou a zvýrazňující rtěnkou. Krátce před přistáním však na řadu přichází má „taštička poslední záchrany“ se zubním kartáčkem, pastou, pleťovým tonikem a BB krémem – vše samozřejmě v cestovním balení do 100 ml.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “5 věcí, bez kterých se na palubě letadla neobejdu

 • 17/01/2017 at 20:39
  Permalink

  Ahoj, mohu se prosím zeptat odkud máte ty super polštářky na cestování? A zapínají se i pod krkem, že? Jen, že něco podobného sháním a nemohu najít se zapínáním pod krkem. Děkuji Eva

  Reply
  • 27/01/2017 at 22:54
   Permalink

   Ahoj, jsou z Nanu-Nana, ale je to už pár let, co jsem je tam kupovala. Jak já, tak i přítel, jsme s polštářkem spokojeni a ano, pod krkem se dají zapnout, což se hodí i třeba k připnutí za batoh 😉

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
29 − 22 =