6 důvodů, proč cestovat v zimě

Zimu zrovna dvakrát nemusím. O to víc jsem překvapená, jak snadné bylo dát do kupy důvody, které zimu rázem korunovaly na nejvhodnější období roku, kdy vyrazit do světa!

 

#1 Nasaj vánoční atmosféru

Hlavní zimní událostí celého západního světa jsou Vánoce a k nim bezpodmínečně patří i vánoční trhy. Pro mě jsou trhy asi jediným způsobem, jak nasát trochu té sváteční atmošky a po roce si dopřát předražený svařák.

 

 

#2 Zažij dobrodružství na sněhu

Co si budeme povídat, zima je hezká jen když sněží a mrzne. Bohužel v našich končinách už to dávno není, co to bývalo. Pokud ale zatoužíš podniknout polární expedici jak se sluší a patří, nemusíš cestovat daleko – Alpy to vždycky jistí! A pokud tě naopak lákají severské země, zapamatuj si, že ty jsou nejkrásnější právě v zimě.

 

 

#3 Bloumej liduprázdnými ulicemi

Málokomu se chce klepat kosu na mrazu. Proto to také v jinak turisty přeplněných destinacích zeje v zimě prázdnotou. Jediná výjimka, kdy tohle pravidlo zaručeně platit nebude, je období adventu.

 

 

#4 Kup levné letenky a ubytování

Turistů v zimě ubývá a příživníci cestovního ruchu se snaží zaplnit kapacity tím, že rapidně snižují své ceny. A milovníci low-cost cestování jásají. Pozor, tohle pravidlo opět nemusí platit o Vánocích.

 

#5 Odcestuj do tepla

Na druhou stranu, proč si nezaletět prohřát kosti do tepla? Léto je dle mého názoru ideální k cestování po naší krásné zemi a Evropě, tudíž odcestovat v zimě do exotiky mi připadá jako rozumný nápad. Sama to tak praktikuju už několik let a nemůžu si to vynachválit.

 

 

#6 Pozoruj polární záři

Pro mě je polární záře jedním z doposud nesplněných cestovatelských zážitků. A věřím, že je snem i spousty z vás. Mimochodem, polární záři lze na patřičných místech spatřit ve všech ročních obdobích. Zima je ale sázkou na jistotu.

 

 

Ze stejného soudku...

4 thoughts on “6 důvodů, proč cestovat v zimě

 • 29/12/2016 at 14:47
  Permalink

  Tyjo, to s tím levnějším cestováním mě vůbec nenapadlo, takže díky za tip! Vůbec, celý článek na mě působí strašně klidně a pohodově 🙂 A polární záři bych taky moc ráda viděla, už jen samotná obloha v noci mě vždycky fascinovala 🙂

  Reply
  • 29/12/2016 at 21:18
   Permalink

   Není vůbec zač, snad se ti díky tomu poštěstí ukořistit nějakou akční letenku 😉 Já děkuju za kladné ohodnocení článku. A co se týče polární záře, tak věřím tomu, že se obě dvě jednou dočkáme 🙂

   Reply
 • 18/01/2018 at 15:55
  Permalink

  Mě se na cestování v zimě líbí právě to, že je všude mnohem méně lidí. Navíc vše vypadá jinak, než na těch nejprofláklejších fotografiích. Mě to navíc mnohem víc láká prozkoumávat i různé kavárny, muzea a celkově interiéry, které bych v létě klidně minula.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
27 + 2 =