6 důvodů, proč je Jihoafrická republika skvělou volbou pro Evropany

Dnešní svět je otevřený takřka komukoliv, kdo má jenom trochu chuť ho probádat. Trendem je cestovat do dalekých a velmi netradičních zemí, což sebou však může nést i mnoho komplikací. Návštěva Jihoafrické republiky mě však jako Evropanku z mnoha důvodů mile překvapila. Pojďte se se mnou podívat na 6 důvodů, proč si vybrat Jihoafrickou republiku pro svou příští dovolenou, pokud jste Evropan/ka.

 

#1 Nulový časový posun

Žádný a nebo maximálně dvouhodinový časový posun uvítají především ti, kteří trpí pásmovou nemocí. Pokud nemáte problém usnout v letadle, pak si pro cestu do Jihoafrické republiky určitě zvolte noční let. Po příletu tak můžete začít na 100 % fungovat, aniž byste pocítili únavu.

 

#2 Snadné dorozumění

Jihoafrická republika má celkem 11 oficiálních jazyků mezi které patří i angličtina. Ta se sice neřadí k těm nejrozšířenějším, ale používá se ve většině urbanizovaných oblastí a je také hlavním jazykem úřadů a médií. Nemusíte se tedy bát, že na vás v restauraci vybafnou se zulštinou, afrikánštinou či sesotštinou. Nám se to alespoň nestalo.

 

#3 Skvělé počasí

south_africa_weather

Jakožto stát na opačné straně pokoloule je Jihoafrická republika ideální pro každého Evropana, který chce v zimních měsících shodit kabát a odjet za teplem. Když je v Evropě zima, v Jihoafrické republice je léto v plné parádě. Zatímco léto nabízí teploty vyšší než 25 °C, v zimě neklesnou pod 10 °C.

 

#4 Levný kraj

Říká se, že východní Evropa je levná? Jeďte do Jihoafrické republiky a zjistíte, že tamní ceny jsou srovnatelné, nebo dokonce nižší! My jsme se asi nejvíc radovali z cen za výborná jihoafrická vína a z opravdu velmi levných degustačních menu ve vinařstvích.

 

#5 Nepovinné očkování

Vstup do Jihoafrické republiky pro Evropany žádným povinným očkováním podmíněný není. Doporučuje se však očkovat na žloutenku typu A i B a na břišní tyfus.

 

#6 Úchvatná příroda

south_africa_nature

Přestože se Jihoafrická republika nachází v subtropickém pásmu podobně jako některé evropské státy ve Středomoří, je tamní krajina zcela odlišná. To samé platí i pro místní faunu. Zatímco v Evropě byste lvy, slony a žirafy hledali jen v zoologických zahradách, v JARu na ně narazíte zcela běžně v každém safari parku. Na pobřeží potom můžete pozorovat velryby, africké tučňáky nebo žraloky – ty bych vám ale osobně potkat nepřála.

 

Ze stejného soudku...

6 thoughts on “6 důvodů, proč je Jihoafrická republika skvělou volbou pro Evropany

 • 20/03/2016 at 11:21
  Permalink

  To je krásné přání, Afrika je opravdu úžasný kontinent. Držím pěsti, aby se ti to splnilo 😉

  Reply
 • 20/03/2016 at 12:22
  Permalink

  Skvělý článek! Teď koukám na vlogy Caseyho, který tam je a čím dál víc mě láká navštívit Cape Town! 😀 Do toho tyhle tvoje důvody… hmmm 🙂

  Reply
 • 20/03/2016 at 15:12
  Permalink

  Není jiná možnost, než se o tom přesvědčit na vlastní oči 😉

  Reply
 • 21/03/2016 at 16:52
  Permalink

  I went to South Africa years ago and would love to return, it's such a great combination of amazing food, wine, people and places

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
16 + 30 =