6 úžasných míst, které si při návštěvě Bordeaux rozhodně nesmíš nechat ujít

Když se řekne „bordó“, představí si většina z nás víno temné barvy a výrazné chuti. Že uprostřed jedné z nejúrodnějších vinařských oblastí ve Francii leží i stejnojmenné město s bohatou historií, jehož pamětihodnosti najdeme na seznamu světového dědictví UNESCO, se už ale vybaví málokomu. Bordeaux je krásné město plné staveb převážně z 18. století, kostelů, věží a bran. Pojďte se mnou zavzpomínat na můj výlet do téhle fascinující končiny a nechte se alespoň virtuálně provést jejími malebnými uličkami, po nábřeží řeky Garonny či na nedaleká místa, která vám vezmou dech!

 

#1 Place de la Bourse

Burza patří k nejpopulárnějším místům v Bordeaux a právem i na seznam světového dědictví UNESCO. Původně zde stála socha krále Ludvíka XV. Ta však byla během francouzské revoluce svržena. Dnes tu najdete impozantní symetrické budovy z 18. století, kašnu Tří Grácií a především největší vodní zrcadlo na světě – Miroir d’eau.

#2 Basilique Saint-Michel

Tahle gotická katedrála se může chlubit druhou nejvyšší zvonicí ve Francii. Buďte si jistí, že se vám se svou výškou 114 metrů nevejde do jednoho záběru! Nabízí se z ní však nádherný výhled na celé město.

#3 Place des Quinconces

Jméno tohoto náměstí (Quinconces) je odvozené od uspořádání ploch s vysázenými stromy – do stejného tvaru jako značka pětky na hrací kostce. Krom toho patří Place des Quinconces k největším náměstím v Evropě! Dominují mu dva sloupy vysoké 21 metrů a obrovská kašna s nádhernými sochami.

#4 Quais de Bordeaux

Procházka po nábřeží řeky Garonny je rozhodně tím nejvíc top zážitkem, který lze v Bordeaux zažít! Lze odtud pozorovat všechny hlavní památky města. Nejkrásnější úsek se nachází na cestě od katedrály Basilique Saint-Michel k náměstí Place des Quinconces.

#5 Vinice

Stačí vyjet jen kousek za město a ihned se ocitnete uprostřed vinařského ráje! Dokonce si budete připadat, jako byste projížděli samotnými vinicemi. A pokud dostanete chuť na sklenku červeného (ovšem Bordeaux exportuje i vína bílá), stačí se zastavit v některém z mnoha vinařství, jejichž billboardy vás po cestě budou lákat na degustaci. Jo a ještě jedna důležitá věc – ve Francii je povoleno řídit s 0,5 promile v krvi, takže ani řidič neostrouhá.

#6 Dune du Pilat

Nejpozoruhodnějším místem, jaké můžete v okolí Bordeaux navštívit, je hodinu cesty autem vzdálená největší duna Evropy – Dune du Pilat. Její výška se neustále mění, momentálně dosahuje 110 metrů nad hladinou moře a stále se rozšiřuje. Každý rok pohltí asi 5 metrů vnitrozemí. Na dunu se dá dostat jednoduše po schodech. Dobrodruhům, kteří mají rádi adrenalin, však doporučuju zvolit si svou vlastní cestu odkudkoliv a na dunu vyšplhat. Je to fuška, ale za ten pocit to stojí!

 

 

Ze stejného soudku...

10 thoughts on “6 úžasných míst, které si při návštěvě Bordeaux rozhodně nesmíš nechat ujít

 • 16/01/2016 at 15:47
  Permalink

  Krásné fotky, to město je lákavé, ale ty duny … to je pecka. 🙂

  Reply
 • 16/01/2016 at 20:09
  Permalink

  Děkuju, jsem moc ráda, že tě zaujal jak článek, tak i blog samotný 🙂 A věřím, že ti to vyjde a do Francie se podíváš. Je to krásná země a obzvlášť pro ty, kteří mají rádi historii 🙂

  Reply
 • 19/01/2016 at 16:28
  Permalink

  wow môže len jediné slovko povedať… Bordeaux je nádherné… Tá duna ma veru prekvapila nevedela som že niečo také máme v Európe… 🙂

  LadyinBlack

  Reply
 • 19/01/2016 at 19:18
  Permalink

  Letenky z Prahy do Bordeaux nejsou drahé a dokonce na ně bývají občas akce. Ta naše nás stála neuvěřitelných 250 Kč (jednosměrná). Mně se v Bordeaux a v jeho okolí líbilo mnohem víc než například v samotné Paříži. Můžu teda výlet sem jedině doporučit 😉

  Reply
 • 19/01/2016 at 19:32
  Permalink

  Taky jsem předtím o duně nevěděla, což je možná na jednu stranu dobře. To, že to není vyhlášená atrakce znamená logicky méně turistů a co si budem povídat, kde je méně turistů, tam je to zkrátka lepší 😉

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
26 + 19 =