9 tipů na drobné dárky pro cestovatele

Nejlepším dárkem pro cestovatele by bezpochyby byla letenka někam hodně daleko. Nicméně i dárky za pár kaček dokáží obdarovaného zahřát na srdci. A jaké to jsou? Tak především praktické, protože takové ocení každý správný cestovatel úplně nejvíc! Tohle je mých 9 osobních tipů na drobné dárky pro cestovatele, se kterými rozhodně nešlápneš vedle:

 

#1 Bluetooth repráček

 

Aneb instantní dávka hudby sbalená na cesty. Hodí se jak na zahradní párty (čti umí hrát i opravdu hodně nahlas), tak na pláž (to proto, že je voděodolný). Bluetooth repráček Yenkee je skladný, vydrží hrát poměrně dlouho a plusový bod mu dávám i za jeho hravý design. Dokonce jsem mu našla jedno další využití. Protože se dá karabinkou připnout kupříkladu k batohu, poslouží mi za pár měsíců na cestě do Kanady i jako rušička na medvědy. Jestli zafunguje, dám vědět (ha ha).

 

#2 Knížka o cestování

 

Ač dneska všechny informace najdeme na internetu, není občas od věci vypnout počítač, uvařit si voňavou kávu a rozjímat nad nadcházející cestou u papírové knížky. Ať už je to průvodce od Lonely Planet nebo třeba moje oblíbené Bible 36 Hours …

 


Přečti si: Jsou knížky 36 Hours Biblí pro cestovatele?


 

#3 Univerzální cestovní adaptér

 

Kolik zástrček vlastníš, tolikrát jsi člověkem… Pokud chceš darovat něco ryze praktického, pak je cestovní adaptér ideálním řešením! Sama vlastním dva typy adaptérů – jedno zařízení spojující 4 světové zásuvky do jedné krabičky a univerzální cestovní USB nabíječku od Yenkee.

 

#4 Stírací mapa

Stírací mapa = bezvadný dárek! Ačkoliv přiznám se, že já tu svojí ještě ani nevytáhla z tubusu. Na mojí obranu, nemám ji momentálně kam pověsit. Ale líbí se mi, jaké designy stíracích map v současné době existují… Když o tom tak přemýšlím, asi se o víkendu vrhnu na škrabání.

 

#5 Selfie tyčka

 

Někdo by mohl namítnout, že selfíčkám už dávno odzvonilo. Sama jsem nikdy nebyla jejich velkým zastáncem. Na druhou stranu, jakou jinou možnost k pořízení fotky z cest máte, když vás zrovna nemá kdo vyfotit a nedisponujete stativem, ani dronem? Moje selfie tyčka od Yenkee odvádí skvělou práci – dá se vysunout na délku skoro jednoho metru, disponuje dálkovou bluetooth spouští a co na ní oceňuju úplně nejvíc je její lehkost.

 

#6 Batoh do nízkonákladovek

 

Co udělá zarytému lowcosťákovi úplně největší radost? Přece batoh, který se svojí velikostí vejde přesně do rozměrů palubního zavazadla. CabinZero jsem si oblíbila natolik, že už jako příručák nepoužívám nic jiného.

 


Přečti si: CabinZero, parťák každého lowcosťáka


 

#7 Visačka na kufr

Visačka na kufr je drobnost, která rozhodně neurazí. Na trhu dnes najdeš nepřeberné množství designů, díky kterým toho řekneš mnohem víc, než jenom „všechno nejlepší“.  A ruku na srdce, takový dárek zaručeně potěší každého cestovatele.

 

#8 Power banka

 

Můj život se dělí na před power bankou a po ní. Mám jich doma hned několik a žádná nezůstává nevyužitá – od malo kapacitní po ultra kapacitní, od lehké po těžkou… Na chození po památkách ve městě i v přírodě se mi osvědčila power banka od Yenkee, která je lehká a odolná. Svůj účel několikanásobného dobití telefonu splňuje na výbornou.

 

#9 Vlastnoručně vyrobený dárek

Říká se, že vlastnoručně vyrobený dárek potěší ze všech nejvíc. Jako malá jsem pořád něco tvořila, což mi ostatně zůstalo dodnes (na jedno takové veledílo právě teď hledíš). Na internetu se dá najít hromada inspirace na DIY výtvory. Hezkým dárkem pak můžou být třeba i fotky ze společných cest v ručně vyrobené krabičce.

 

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “9 tipů na drobné dárky pro cestovatele

 • 06/12/2017 at 1:02
  Permalink

  Haha, beru všechno hned! Hlavně batoh a stírací mapu :))

  Reply
 • 25/07/2018 at 17:09
  Permalink

  Tak to jsem ráda, že moji kamarádi jsou vynalézaví a většinu jsem dostala, než jsem odjela z Evropy, ale článek jim stejně pošlu pro inspiraci, až se vrátím…;)

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
12 + 29 =