CabinZero, parťák každého lowcosťáka

Když mě oslovili s nabídkou spolupráce na vyzkoušení a následné zrecenzování produktu CabinZero, čmuchala jsem, že to bude výjimečný produkt. Že bude ale až tak skvělý, to jsem nečekala. Je vymazlený do posledního detailu a až na jednu výtku, o které se později dočtete v článku, jsem s ním byla spokojená.

V ČR tyhle krasavce pořídíte zatím jen na Bagalio.cz. Mimochodem kolem jejich kamenné prodejny chodím každý den do práce. Domluvit se proto na osobním odběru nebyl žádný problém. Jakmile jsem tohodle fešáka spatřila na vlastní oči, byl okamžitě můj. Odnesla jsem si ho domů a slíbila mu, že se spolu už velmi brzy vydáme na výlet.

 

O několik dní později…

Den D je tu a my konečně vyrážíme na prodloužený víkend do Kyjeva. Nejprve si ale musím zabalit. Jarní počasí je zrádné, a tak do batohu přihazuju pro jistotu od každého druhu oblečení něco, vrstvení je teď prý IN. Ač se to navenek nezdá, uvnitř je batůžek opravdu prostorný – na 4 dny akorát.

V batůžku najdete vnitřní polstrovanou kapsu na noťas, další dvě kapsy na zip na drobnosti a jednu velkou kapsu zvenku. Báglík je ušitý z kvalitní pevné látky která je navíc nepromokavá. Zapnete ho bytelnými zipy, které mají očka na provléknutí zámku. A to nejlepší na konec – pokud se vám batůžek ztratí, je tu díky integrovanému systému Global Luggage Tracker od společnosti Okoban pravděpodobnost, že se k vám vrátí zpátky (alespoň teoreticky, lidé jsou různí). Jedná se o číslo vyražené na kousku plastu, který je pevně upevněn k batohu. Po aktivaci a registraci na internetu bude každý vědět, komu tenhle nalezenec patří.

A už vyrážíme vstříc společnému dobrodružství. Nejprve autobusem z Brna do Bratislavy, kde se batoh osvědčil jako velmi skladný v prostoru nad hlavami, a hned poté z Bratislavy do Kyjeva, odkud letíme s nízkonákladovkou Wizz Air.

Že na velikosti záleží dokazuje následující fotka. Wizz Air je známý pro své nejmenší povolené rozměry batožiny v dějinách nízkonákladovek. Nutno podotknout, že existuje několik velikostí batohů CabinZero, které přesně sedí na povolené rozměry nízkonákladových dopravců. Ten můj – nejmenší vyráběná varianta Classic Mini Ultra-light – je přesně dělaný na rozměry zavazadel určených na palubu letadel společnosti Wizz Air. Né že bych tomu nevěřila, ale pro jistotu si tenhle fakt ověřuju ještě na letišti v Bratislavě, kde cpu batůžek do kontrolního koše. Sedí jako prdel na hrnec. Ba co víc, zdá se, že by snesl ještě trochu „přifouknout“.

Po příletu do Kyjeva kontroluju obsah batohu. K mému údivu drží oblečení v komínkách. Velmi se mi osvědčily i již zmíněné kapsy na zip, kam jsem uložila všechny drobnosti, aby se mi v průběhu cesty nerozházely po batohu.

Na Ukrajině plánujeme strávit prodloužený víkend. Kromě Kyjeva je na programu taky legendární Černobyl. Z obavy z poločasu rozpadu ale báglík nechávám na ubytku. Následuje cesta domů, kam letíme opět s Wizz Airem, avšak tentokrát přes Budapešť, kde si potvrzuju fakt, že CabinZero je koncipovaný jen čistě jako zavazadlo do letadla, nikoliv jako trekový batoh. Dvě hodiny chození po Budapešti stačily k tomu, aby mě z něj rozbolely záda.

Co dodat závěrem… Předem bych chtěla poděkovat společnosti Bagalio za spolupráci, protože díky nim jsem objevila opravdu kvalitní produkt a to jak po stránce zpracování, tak z pohledu praktického využití. Je vidět, že za jejich vznikem stojí člověk, který má sám s cestováním bohaté zkušenosti. Pokud jsi lowkosťák tělem i duší, určitě si nebudeš u nízkonákladovek, kde je příruční zavazadlo omezené svojí velikostí v ceně letenky, připlácet za větší nebo dokonce za odbavený kufr. Tehdy jistě oceníš všechny vlastnosti, které CabinZero nabízí.

 

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “CabinZero, parťák každého lowcosťáka

 • 04/05/2017 at 10:40
  Permalink

  Batůžek je velmi pěkný a už nějaký čas přemýšlím o koupi kvalitního batohu na cesty. Moc se mi zalíbil v eshopu vintage modrý 🙂 😀 tak možná padne volba na něho.

  Reply
  • 04/05/2017 at 14:18
   Permalink

   Ahoj Renčo, pokud sháníš batoh na cesty jako příručák do letadla nebo do jinýho dopravního prostředku, tak s tímhle určitě nešlápneš vedle. Ale jak jsem psala výše, tak na dlouhé nošení na zádech to s ním moc není.

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
18 − 9 =