5+1 důvod, proč cestovat v zimě

Říci, že nesnáším zimu, by asi vyznělo trochu moc drsně. Takže ještě jednou: nemám zimu ráda. Nicméně po publikování předchozího článku 5 důvodů, proč cestovat na podzim byl tenhle nasnadě. A překvapivě nebylo vůbec těžké dát do kupy důvody, které zimu rázem korunovaly na nejvhodnější období roku, kdy vyrazit do světa! No vážně, tady jsou:

 

#1 Vánoční trhy

A začneme pěkně zlehka… Typickou zimní událostí jsou Vánoce a k nim bezpodmínečně patří i vánoční trhy. Pro mě asi jediný způsob, jak nasát trochu té sváteční atmošky a po roce si zase dopřát předražený svařák. Krom toho mám záminku navštívit města, do kterých bych se asi jinak během roku nepodívala.

 

#2 Dobrodružství na sněhu

Co si budem povídat, zima je hezká jen když sněží a mrzne. Bohužel, v našich končinách už to není, co bývalo. Pokud ale zatoužíte podniknout polární expedici, nemusíte cestovat daleko – Alpy nebo Tatry to jistí! A pokud máte v plánu vycestovat na sever, zapamatujte si, že severské země jsou nejkrásnější právě v zimě.

 

#3 Minimum turistů

Nikomu se asi nechce klepat kosu na mrazu. Nicméně za cenu, že všude bude o polovinu méně turistů, to možná stojí. Co myslíte? Jediná výjimka, kdy tohle pravidlo zaručeně platit nebude, je v předvánočním čase.

 

#4 Nejlevnější letenky a ubytování

Turistů ubývá a příživníci cestovního ruchu se snaží naplnit kapacitu tím, že rapidně snižují své ceny. A já jako milovnice low-cost cestování říkám – proč ne!

 

#5 Nejvhodnější období odcestovat do tepla

Nadruhou stranu, proč si vlastně nezaletět prohřát kosti do tepla? Léta jsou u nás dle mého názoru velmi příjemná, tak proč toho nevyužít k cestování po naší krásné zemi nebo okolních státech Evropy a exotiku raději nepřesunout na zimu?

 

#BONUS: Polární záře

Podle mého jeden z top zážitků, které lze na cestách zažít. Vidět ji je snad snem každého cestovatele. Mně se to bohužel zatím nepovedlo, ale v nejbližší době to chci napravit a pak vám sem hned lupnu fotku. Mimochodem, polární záři lze vidět i v jiných ročních obdobích, zima to ale vždycky jistí.

 

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “5+1 důvod, proč cestovat v zimě

 • 29/12/2016 at 14:47
  Permalink

  Tyjo, to s tím levnějším cestováním mě vůbec nenapadlo, takže díky za tip! Vůbec, celý článek na mě působí strašně klidně a pohodově 🙂 A polární záři bych taky moc ráda viděla, už jen samotná obloha v noci mě vždycky fascinovala 🙂

  Reply
  • 29/12/2016 at 21:18
   Permalink

   Není vůbec zač, snad se ti díky tomu poštěstí ukořistit nějakou akční letenku 😉 Já děkuju za kladné ohodnocení článku. A co se týče polární záře, tak věřím tomu, že se obě dvě jednou dočkáme 🙂

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
9 − 9 =