Jaký byl můj cestovatelský rok 2017?

Je skvělé, když se můžete ohlédnout za uplynulým rokem a říct si, že jste ho prožili naplno. Rozhodla jsem se proto shrnout všechny nejdůležitější cesty tohoto roku a ukázat ti, že i s 25 dny dovolené se dá procestovat kus světa.

V roce 2017 jsem navštívila 13 zemí na 3 kontinentech. Podařilo se nám ulovit zpáteční letenky na Zanzibar za pouhých 5 300 Kč nebo jízdenky na autobus z Brna do Českého Krumlova a zpátky za – a teď se podrž – 4 koruny!

Viděla jsem lidi žijící v afrických slumech, opuštěnou oblast po výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu nebo kremační pece v Osvětimi. Strávila jsem Velikonoce na Ukrajině, koupala se ve střešním bazénu s výhledem na Petronas Towers, lovila ze dna Indického oceánu mořské hvězdice…

 

LEDEN

Moje první cesta roku 2017 vedla do Asie. Zahrnovala nezapomenutelný noční stopover v úžasném Hong Kongu i thajský ostrov Koh Samui, odkud jsme si v průběhu pobytu „odskočili“ na pár dní do Kuala Lumpur. Konec ledna pak završila pracovní cesta na Slovensko, kde kromě práce zbyl čas i na menší výlet po okolí Manínské úžiny.

 


Přečti si: Hong Kong – Thajsko – Malajsie, aneb moje první velká cesta do Asie


 

 

ÚNOR

Únor byl ve znamení hor. Nejprve jsme s přáteli strávili víkend v Jeseníkách. Hned poté následovala cesta do italských Dolomit, kterou každoročně pořádá naše firma.

 


Přečti si: 3 tipy na výlety v Dolomitech v zimě


 

 

DUBEN

Na Velikonoce jsme se rozhodli odjet na Ukrajinu se stopoverem v Bratislavě při cestě tam a v Budapešti při cestě zpátky. Na Ukrajině jsme se pokochali jarním Kyjevem a podnikli jednodenní výlet do Černobylu.

 


Přečti si: Kolik stojí výlet do Černobylu na vlastní pěst?


 

 

KVĚTEN

Během prodlouženého květnového víkendu jsem s partou přátel vyrazila do Polska, kde byl naším hlavním cílem koncentrační tábor v Osvětimi a v Březince. Cestou jsme k našemu plánu přibalili ještě návštěvu Olomouce, Krakova a solného dolu Wieliczka. Následoval výlet za vínem na mou milovanou Pálavu do vesničky Perná. A mezi tím vším červeným a bílým se našel čas i na lehkou turistiku po okolí Mikulova.

 


Přečti si: Jak si užít Krakov v jednom dni


 

 

ČERVEN

V červnu jsem se podívala ke stále populárnjšímu lomu Velká Amerika u Prahy. Neuplynul ani měsíc a ocitla jsem se opět na Pálavě. Tentokrát jsme vyrazili do autokempu Merkur v Pasohlávkách, odkud následovaly výlety po blízkém i vzdálenějším okolí – na zámek v Lednici, do Svobodné spolkové republiky Kraví hora či k mušovským sklepům.

 

 

ČERVENEC

V červenci proběhlo milé shledání s mými kamarádkami au pairkami z Anglie. Uskutečnilo na se hausbótu na Vltavě.

 

 

SRPEN + ZÁŘÍ

Na přelomu srpna a září jsme vyrazili na Zanzibar. Cestě předcházela dvoudenní zastávka v Lucemburku a musím říct, že tohle místo si mě i za tak krátkou dobu získalo!

 


Přečti si: Jak neplánovaný stopover v Lucemburku předčil všechna moje očekávání


 

 

Oproti tomu na Zanzibaru jsem zažila tak trochu zklamání z očekávání. Přesto nemůžu říct, že bych si tuhle dovolenou neužila – naopak! Cestou ze Zanzibaru jsme to vzali přes Mnichov, kde jsme ještě strávili necelé dva dny.

 


Přečti si: Zanzibar – ostrov, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá


 

 

ŘÍJEN

V říjnu jsme podnikli víkendový výlet do makedonského hlavního města Skopje, které jsem poprvé navštívila jako malá holka. Tehdy jsme s taťkou obdivovali ten obrovský kříž na kopci Vodno. Letos jsem se konečně podívala až přímo k němu. Krátce poté následoval další výlet za vínem, tentokrát do Znojma.

 

 

LISTOPAD

Krom toho, že jsem v listopadu oslavila své 28. narozeniny, vyrazila jsem i společně s Pavlíkem na víkend do Českého Krumlova. Koupili jsme sem totiž zpáteční jízdenku autobusem z Brna za pouhé 4 koruny! V Krumlově jsem byla poprvé, ale rozhodně ne naposledy.

 

 

PROSINEC

Poslední cesta tohoto roku vedla do horského městečka Kaprun v rakouských Alpách. Odtud jsme podnikli výlet do Zell am See, do údajně nejkrásnější vesničky v Rakousku Hallstatt a do rodiště Mozarta – Salzburgu.

 

 

A co mě čeká a nemine v roce 2018? Doufám, že tento rok bude minimálně tak vydatný jako ten loňský. Že se podívám do krajů blízkých i dalekých. Že objevím další senzační místo v té naší malé, ale krásné zemi. A že navštívím alespoň jeden stát, ve kterém jsem ještě nebyla.

Plánů je spousta, ale jen málo z nich teď vidím zcela jasně. Všechno se bude tradičně odvíjet od akčních letenek. Jedno ale vím jistě – ráda bych se letos podívala na místa, která nejsou až tak známá.

A kam se v roce 2018 chystáš ty?

 

Ze stejného soudku...

10 thoughts on “Jaký byl můj cestovatelský rok 2017?

 • 07/01/2018 at 18:07
  Permalink

  Krasne fotky, super, ze tak vela cestujes. My sa tiez snazime raz za mesiac, v roku 2017 sa nam to aj podarilo a tento rok bude este ovela vacsie, nakolko ideme cestovat na 3,5 mesiaca po Juznej Amerike, Kanade a zakotvime v Australii, odkial pochadza priatel. Ak by ta zaujimalo, tak si videa z nasich ciest mozes pozriet na mojom Youtube kanaly: https://www.youtube.com/channel/UCMFuaedYLC7vHwMnF40Z1Rw/featured

  Prajem vela stastia v tvojej tvorbe! 🙂

  Reply
  • 07/01/2018 at 18:14
   Permalink

   Ahoj, díky za link, ráda se na tvoje videa podívám 😉 Hodně štěstí na cestách a spoustu nezapomenutelných zážitků!

   Reply
 • 07/01/2018 at 19:32
  Permalink

  A přitom tolik lidí říká, že při „normální“ práci, kdy máš jen 25 dní dovolené cestovat nejde! Díky, žes jim ukázala, že to nejsou keci a že nemůžou cestovat jen studenti! 🙂

  Reply
 • 08/01/2018 at 16:58
  Permalink

  Pokud vše vyjde podle plánů, mohla bych se letos podívat do Francie, Itálie a s přítelem bychom v létě rádi ještě k moři 🙂 Kdoví, jak to nakonec dopadne. Každopádně, na tvé cestovatelské zážitky a hlavně články, se moc těším!

  Reply
  • 08/01/2018 at 19:09
   Permalink

   Děkuju ti za přízeň 🙂 Ať ti všechny tvé plány vyjdou na jedničku 😉

   Reply
 • 18/01/2018 at 15:59
  Permalink

  Návštěva Polska a koncentrační tábor v Osvětimi a v Březince pro mě byl jeden z nejsilnějších zážitků z cestování. Těch smutných, pochopitelně. Ale tak jsem moc ráda, že jse tam byla. Všichni by tam měli jet a podívat se pravdě do očí.

  Reply
 • 07/02/2018 at 11:00
  Permalink

  Tak tohle je parádní nápad na článek ! 🙂
  Já se na Velkou Ameriku pořád a pořád odhodlávám..už tam budu muset opravdu zajet ! 😀

  BLOGEREM

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
17 + 26 =