Je Airbnb bezpečné?

Snad každý cestovatel už o Airbnb někdy slyšel, nebo ho sám vyzkoušel. Najdou však i tací, kteří jej neznají a nebo službám, které nabízí, nedůvěřují. Ať tak či onak, v závislosti na svých dosavadních zkušenostech s Airbnb jsem se rozhodla dát dohromady článek o tom, zda je vůbec bezpečné a pokusit se udělat v tom některým z vás jednou pro vždy jasno.

 

Pojďme si jen v rychlosti připomenout, jak Airbnb funguje:

 1. Po zadání destinace, termínu, počtu hostů a případně dalších požadavků jsou vám nabídnuta všechna dostupná ubytování s detailním popisem, fotografiemi a recenzemi ostatních uživatelů.
 2. K tomu, abyste mohli provést rezervaci potřebujete mít založený účet na Airbnb.
 3. Pro potvrzení rezervace je nutné provést okamžitou platbu a čeká se na schválení hostitele.
 4. V případě schválení jsou vám okamžitě strhnuty peníze z účtu.
 5. Hostiteli jsou na účet připsány až 24 hodin po vašem ubytování.

 

airbnb_1

 

Hmm, podmínky zní skvěle, ale dá se tomu důvěřovat? Airbnb jako takovému ano, hostitelům už o něco méně.

Nemám moc ráda statistiky, nicméně pro tentokrát trocha čísel neuškodí. Pomůže vám to udělat si o Airbnb jasnější představu. Airbnb využívám od roku 2013. Bydlela jsem u 26ti hostitelů v 9ti různých zemích, z toho jednou dokonce zadarmo. Celkem obdrželi 25 kladných a 1 záporné hodnocení. Seznámila jsem se se čtyřmi tucty zajímavých lidí a tuctem jejich chlupatých mazlíčků. Z některých se dokonce stali přátelé, s nimiž jsem v kontaktu dodnes.

Co z toho vyplývá? Dvě věci. Za prvé, nemělo by se stát, že byste po příjezdu na určené místo zjistili, že ubytování neexistuje. Proč by to taky kdokoliv dělal, když za to nedostane ani korunu? Při registraci je vždy ověřena identita všech hostitelů (stejně tak i hostů) potvrzením účtů na sociálních sítích a poskytnutím osobních údajů. Za druhé, můžete po příjezdu zjistit, že realita vůbec neodpovídá popisu nabídky, nebo že jste se ocitli ve špinavém doupěti. Někdo by vám poradil, ať vybíráte pouze hostitele s kladnými hodnoceními. Z vlastní (doposud však jediné) zkušenosti ale vím, že ne vždy se na tohle dá spolehnout. Dokonce i všemi vychvalovaný hostitel se jednou může vykašlat na uklízení.

airbnb_2

 

Lidé jsou různí. Nicméně troufám si říct, že v 99 % narazíte na milé a vstřícné hostitele, kteří vám snesou modré z nebe. Pokud ne, nezapomeňte, že jakýkoliv problém je potřeba začít řešit co nejdřív. Zákaznická podpora Airbnb je k dispozici 24/7. Dokonce i v případě ubytování neodpovídajícího popisu máte nárok na vrácení peněz. V takovém případě si nezapomeňte vše řádně zdokumentovat.

Pro mě je Airbnb vždy jasnou volbou ubytování v zahraničí, protože

 • poznám, jak žijí místní
 • je levnější než hotel
 • seznámím se se zajímavými lidmi
 • nabízí více než 2 miliony ubytování po celém světě
 • obohatí mě o spoustu skvělých zážitků

Chcete si založit účet na Airbnb a začít vybírat ubytování? Zaregistrujte se přes tento odkaz a získejte slevu 725 Kč na první rezervaci!

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

9 thoughts on “Je Airbnb bezpečné?

 • 17/03/2016 at 21:04
  Permalink

  Mně se podvod stal, na místě ubytování nás nikdo nečekal a nebral telefon. Museli jsme rychle hledat jiné ubytování a řešili to s centrálou v USA. Taková reklamace přes AIRBNB je fakt složitá, schválně to tam zkus na webu najít. Nakonec nám volali a po vysvětlení situace vrátili peníze za ubytování + dali 40 dolarů jako odškodné. Tak jenom, že stát se to může a nemusí to přijít vhod.

  Reply
 • 17/03/2016 at 21:18
  Permalink

  Tak to mě mrzí 🙁 A komunikovali jste s tím hostitelem před příjezdem? Třeba se s ním něco stalo. Jinak ohledně té reklamace a získání čísla na infolinku to funguje tak, že když ti přijde mail s potvrzením rezervace, tak přímo v něm najdeš číslo na místní infolinku Airbnb. Proto je složité se ho dopátrat na internetu.

  Reply
 • 19/03/2016 at 19:26
  Permalink

  Thank you! I'm keeping my fingers crossed for good choosing of host 😉

  Reply
 • 20/03/2016 at 17:53
  Permalink

  Agree. I have great experiences with airbnb. Definitely I recommend. So far everytime was ok. People nice. And house always cleaned and prepared. Much better than hotel.

  Reply
 • 21/03/2016 at 22:43
  Permalink

  ja mam konkretne v CR s airbnb dost problem, casto mi nepotvrdi zadost a ta propadne po 24h.taky casto napisou ,ze maji plno i kdyz kalendar maji prazdny.Taky s nima spatna domluva,pomala reakce atd…….zato v zahranici se mi zdalo, ze ackoli komunikuji pres pulku zemekoule lid vstricni a i kdyz tam je cas.posun odpoved drive nez z CR hostitele :)…bral bych to jako nahodu,ale kdyz mi vychazi prumerne 5zamitnutych rezervaci na 1 prijatou v cr nahoda to asi fakt neni 🙂

  Reply
 • 22/03/2016 at 13:50
  Permalink

  Díky za komentář, Víťo! Napadají mě dvě věci: buď je to jen podivná shoda okolností, a nebo to v Čechách opravdu ještě tolik nefrčí. My sami s přítelem do budoucna o hostitelství na Airbnb přemýšlíme, tak se pak můžeš přijet podívat a ohodnotit, jak nám to v Brně jde 🙂

  Reply
 • 26/03/2016 at 17:04
  Permalink

  Ano, komunikovali jsme předem. Za tip na číslo děkuju, v našem případě se tak ale stalo v 8 večer (dohodnutý sraz), tak bych s emožná stejně nedovolala. Nechtěla jsem, aby ubytovatelce za nic poslali peníze, tak jsem hledala, jak to nahlásit rovnou… Ale vše dobře dopadlo. 🙂

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
24 − 12 =