Je libo duhu?

Odjakživa patří duha k neodmyslitelným symbolům Havaje. Spatříte ji tu všude – na obloze, SPZkách, řidičských průkazech havajců, dresech havajského fotbalového týmu, zkrátka i tam, kde byste ji nečekali.

Výbornou duhu si na Havaji můžete také doslova vychutnat kdykoliv se vám zamane. Seženete ji tu v podobě ledové tříště ochucené barevnými sirupy. Fantazii se meze nekladou, a tak kromě klasických příchutí jako je citron nebo jahoda můžete zkombinovat příchutě čokolády, kávy, zeleného čaje, margarity nebo kořenového piva. Já se pro jednou rozhodla příliš neexperimentovat a zvolila jsem tradiční příchuť jahoda-ananas-jablko. Tříšť byla výborná! Zahnala mou žízeň a doplnila tolik potřebnou energii před výstupem na sopečný kráter Diamond Head (viz článek ZDE).

 

shave_ice_hawaii

 

Havajskou Shave Ice dostanete v pohárcích nebo spíše pohárech v takovém množství, že budete mít co dělat, abyste s ní zatočili dřív, než vám na slunku roztaje. Narozdíl od tříští, na jaké jsme běžně u nás v Čechách zvyklí, neztrácí ta havajská při nasátí brčkem chuť. Někde jsem četla přirovnání, že je to „sníh s tropickou příchutí“. So funny!

Pokud někdy Aloha State navštívíte, nezapomeňte, že žádný výlet na Havaj není kompletní bez toho, aniž byste jejich Shave Ice v barvách duhy ochutnali.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “Je libo duhu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
14 + 3 =