Kam ve Vídni za nejkrásnějšími vánočními trhy?

Vánoční trhy a zasněžené hory – jediné dvě věci, které mám na zimě opravdu ráda. V tomhle článku si posvítíme na první z nich, tedy přesněji na vánoční trhy ve Vídni, kam jsem v adventním období (i mimo něj) zavítala hned několikrát. Pokud přemýšlíš, kam ve Vídni vyrazit v období adventu, pak ti tenhle článek přijde zaručeně vhod. Ukážu ti 3 různá místa, kde to o Vánocích rozhodně stojí za to!

 

 

Vídeň je opravdu nádherné město s bohatou historií, spoustou památek a zajímavou architekturou. Pravidelně se také umisťuje na prvních místech – ne-li na úplné špici – v celosvětovém žebříčku měst podle kvality života. Doufejme, že se brzy dočkáme dokončení dálnice spojující Brno s Vídní (Rakušané už mají svojí část z Vídně k naším hranicím hotovou). Nicméně pohodlně se dá do Vídně dostat i dálkovými autobusy nebo třeba vlakem. A obě varianty vychází cenově velmi příznivě.

 

 

Během adventu je celá Vídeň krásně provoněná čerstvým svařákem, který u většiny stánků nalévají do keramických vánočních hrnečků. Ostatně když oželíš vratnou zálohu za hrnek, která čítá jen několik málo eur, můžeš si ho ponechat jako suvenýr. Každopádně si zapiš za uši větu „Ich möchte einen glühwein, bitte“, bude se ti hodit.

 

 

Ve Vídni můžeš navštívit hned několik míst, kde během celého adventu probíhají vánoční trhy. Ty nejhlavnější se ti v článku pokusím v několika základních parafrázích představit. Můj názor je ale takový, že všechny se za jeden den stihnout nedají.

 

Ty nejkrásnější trhy najdeš v samém srdci Vídně

K asi nejznámějším a zároveň nejkrásnějším vídeňským trhům patří ty před radnicí na Rathausplatz. Další stánky jsme našli také v postraních uličkách a na menších náměstíčkách v okolí radnice. Kolem budovy parlamentu postavené ve stylu antického Řecka pak dojdeš k dalším velkým trhům – na náměstí Marie Terezie.

 

 

Další hezké trhy v centru Vídně najdeš kolem gotické katedrály svatého Štěpána. K ní se z náměstí Marie Terezie dostaneš krátkou procházkou přes Hofburg. V centru Vídně se to vánočními stánky jenom hemží a turisty bohužel také. To správné kouzlo pak trhy přirozeně dostávají navečer, když se začne stmívat a vše je krásně nasvícené.

 


 

Vánoční trhy uprostřed vídeňského baroka s jedinečným výhledem na město

Barokní zámek Schönbrunn a jeho zahrady jsou impozantním místem, které má podle mě v zimě opravdové kouzlo. Před samotným zámkem se nachází menší trhy s vánočním stromečkem a bohužel ani tady davu svařákuchtivých turistů neunikneš.

 

 

Na druhou stranu se můžeš kdykoliv „uklidit“ do rozlehlých zahrad Schönbrunnu, kde vládne naprostý klid a pohoda. V zahradách si nenech ujít návštěvu Gloriette, ve které se nachází kavárna s vyhlášeným pečivem a od které je skvostný výhled na celou Vídeň.

 


 

Za zábavou o Vánocích jedině do Prateru!

Posledním dílkem do naší skládačky těch nejkrásnějších vánočních míst ve Vídni je bezesporu Prater. Spousta atrakcí v Prateru sice zeje v tomhle čase prázdnotou, nicméně ty nejhlavnější atrakce, jako je obrovské ruské kolo či kolotoč, jsou v provozu. Obří kolo bylo postavené už v roce 1897 a je tak nejstarší atrakcí svého druhu na světě.

 

 

Vídeň jako na dlani budeš mít z Práterské věže postavené v roce 2010. Ta je se svou výškou 117 metrů nejvyšším kolotočem na světě! Jen pozor, ať tam nahoře neumrzneš. Areál Prateru je volně přístupný 24/7, od ledna do prosince a neplatí se tu žádné vstupné. Platí se však za každou atrakci zvlášť.

 

5 thoughts on “Kam ve Vídni za nejkrásnějšími vánočními trhy?

 • 15/12/2017 at 17:36
  Permalink

  Já na trzích ve Vídni byla minulý týden 🙂 Trošku mě mrzelo, že nebyl sníh, ale i tak byly trhy krásné a klidně bych se na ně podívala ještě jednou 🙂

  Reply
 • 15/12/2017 at 20:26
  Permalink

  Wow, tak to je nádhera. Navštívit Vídeň v období Vánoc je jeden z mých snů. 🙂

  Reply
  • 19/03/2018 at 20:58
   Permalink

   Ahoj, já už pár let plánuju adventní Budapešť, ale zatím mi to moc nevychází. Ještě se mi moc líbil vánoční Londýn, tak na to mrkni 🙂

   Reply
 • 21/03/2018 at 13:19
  Permalink

  Paráda, moc děkuji 🙂 ta Budapešť zní moc dobře, ale Londýn mě nenapadl, díky za typ 🙂

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
16 + 27 =