Kam vyrazit v Londýně o Vánocích

Vánoce nám klepou na dveře. Ačkoliv tady v Anglii visí sváteční atmosféra ve vzduchu už poměrně dlouhou dobu. Tehdy ještě ani neopadalo listí ze stromů, když se regály obchodů začaly zaplňovat vánočními cetkami. Sečteno a podtrženo, Vánoce jsou v Anglii svátkem číslo jedna! A jako všude jinde na světě, mají i Britové svoje zajeté tradice a zvyky. Dárky jim nenosí Ježíšek, ale Father Christmas. Nerozbalují je 24. večer, nýbrž 25. ráno. Nevečeří štědrovečerního kapra s bramborovým salátem, ale obědvají pečeného krocana s kaštanovou nádivkou. Tradičními vánočními sladkostmi jsou ovocné dorty polité trochou brandy, hořící vánoční pudink a mince pies, které si dopřávají s jakýmkoliv horkým nápojem, nejlépe však se svařákem a to zásadně jen z červeného vína. Je tu ale jedna věc, kterou máme společnou – všichni milujeme vánoční trhy!

 

 

Pokud na ně vyrazíš do Londýna, určitě budeš nadšený stejně tak jako já. Londýn je v tomhle čase jedním slovem úchvatný. Ty nejkrásnější vánoční trhy najdeš v Soho na ulici Carnaby, v mé oblíbené části Londýna na Hampstead High Street nebo jen kousek od Tower Bridge v Docích sv. Kateřiny. Najdou se tu také umělá kluziště postavená na místech, která jim dotváří jedinečnou kulisu – například přímo pod London Eye nebo u Přírodovědeckého muzea. A nejkrásnější vánoční stromek? Vede jednoznačně ten na Trafalgar Square. Už od roku 1947 je tradičně na Trafalgarské náměstí dovážen obří stromeček až z dalekého Osla!

 

 

Pokud však zatoužíš po opravdu kýčovité vánoční atmosféře, pak běž do Winter Wonderlandu v Hyde Parku. Najdeš tam všechno – od stánků s občerstvením a všemožnými vánočními předměty, přes kluziště, až po nespočet atrakcí v čele s obřím kolotočem či ruským kolem. Můžeš se tu tváří v tvář setkat i se samotným Santou! Moment, něco tady nehraje. Mnoho atrakcí nese německé názvy a ve spoustě stáncích prodávají bavorské klobásy, pivo a „Glühwein“… To proto, že Winter Wonderland je ve skutečnosti místem tradičních německých trhů. Vstup do něj je zdarma, zpoplatněné jsou jen samotné atrakce.

 

 

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “Kam vyrazit v Londýně o Vánocích

 • 12/12/2015 at 23:03
  Permalink

  Achjo, to je nádhera! Anglii miluju a vidět ty jejich vánoční tradice bych vážně chtěla, je to zas něco jiného 🙂

  Reply
 • 13/12/2015 at 20:23
  Permalink

  To máš pravdu, Míšo, je to úplně něco jiného než u nás. Na druhou stranu si ale člověk uvědomí, že mu tady ty naše tradice vlastně chybí. Nedivím se, když Češi žijící v zahraničí, slaví Vánoce počesku 🙂

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
17 − 15 =