Mokule’ia Beach, pláž ze seriálu Ztraceni

Navštěvujete rádi filmová místa? Já tedy rozhodně ano! Líbí se mi představa stát na tom samém místě, jako stál můj oblíbený filmový hrdina. Během našeho road tripu po havajském O’ahu jsme si proto nemohli nechat ujít návštěvu jednoho z míst, kde se točil slavný seriál Ztraceni (Lost) – pláže Mokule’ia Beach.

 

mokule’ia_beach_lost
mokule’ia_beach_7

 

Byla sobota, lehce po poledni a zároveň i náš poslední den v ráji. Právě jsme zdolali sopečný kráter Koko Head a nad kuřecím burritem v Taco Bell rozjímali nad tím, co s načatým odpolednem. Všechno, co jsme vidět chtěli, jsme už navštívili. Až na jedno místo… A tak jsme sedli do auta a vyrazili na sever ostrova. Těsně před městečkem Hale’iwa jsme odbočili na západ a najeli na úzkou silničku, která nás zavedla přímo k našemu cíli – na pláž Mokule’ia Beach.

 

mokule’ia_beach_6
mokule’ia_beach_3

 

Kouzlo Mokule’ia Beach ale není pouze v tom, že se tu kdysi něco známého natáčelo. Představte si, jaké by to bylo ztroskotat na opuštěném ostrově, protože právě tak jsem si tu tehdy připadala. Pohoří s vrcholy až někde v oblacích, divoká příroda a rozbouřený oceán. Jedním slovem nádhera! V tu chvíli mi bylo rázem jasné, proč si tvůrci seriálu Ztraceni vybrali pro natáčení právě tuhle pláž.

 

mokule’ia_beach_8
mokule’ia_beach_1

 

Mokule’ia Beach se rozprostírá od Hale’iwy až k nejzápadnějšímu cípu ostrova. V úvodní epizodě seriálu Ztraceni tu ztroskotá letadlo s hlavními hrdiny. Dění na pláži ale pokračuje i v následujících dílech. Mimo tuhle pláž je na O’ahu ještě spousta dalších míst, kde se seriál natáčel. Za zmínku stojí například Ka’a’awa Valley na východě nebo Waimea Falls Park na severu ostrova. Přesto je ale Mokule’ia Beach pro skalní fanoušky seriálu Ztraceni místem číslo 1!

 

oahu_map_lost_beach

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “Mokule’ia Beach, pláž ze seriálu Ztraceni

 • 17/04/2015 at 19:28
  Permalink

  Páni tak to je úžasný! Miluju Lost, fakt že jo. Být tam, tak se asi zblázním štěstím.:D Moc hezké fotky.

  Reply
 • 17/04/2015 at 21:34
  Permalink

  Tak to bys měla na O'ahu určitě někdy vyrazit. Takových míst, kde se LOST natáčel, je tam totiž spousta 🙂

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
4 + 21 =