Můj anglický Halloween

Na životě v zahraničí je super spousta věcí. Jednou z nich je poznávání nových tradic a zvyků. Před nedávnem to byl Den díkůvzdání, teď momentálně Halloween. Nikdy předtím by mě ale nenapadlo, jak úžasný svátek může Halloween být. Všechno to začíná už začátkem září, kdy se obchody začnou plnit zbožím s halloweenskou tématikou. Dospělí nakupují na koledu sladkosti typu napíchnutá oční bulva (lízátko) a podobné zhovadilosti a v dětských očíčkách se objevují drobné jiskřičky radosti.

Týden před Halloweenem mají děti prázdniny a celá tahle šaráda graduje na dýňových farmách. Jednu takovou jsem měla možnost navštívit. A jak dýňová farma vlastně vypadá? Můžete si ji představit jako obrovskou zahradu, po které jsou do všech stran poházené dýně od těch úplně nejmenších až po obrovské megadýně. To aby si tu každý našel pro sebe tu pravou. Je tu taky stan s velkými stoly, kolem kterých rodiče jako zběsilí vyřezávají strašidelné obličeje do dýní a soutěží o to, čí kreace bude nejlepší. Tím nejhlavnějším jsou tu ale děti. Spousta dětí. Pobíhají kolem vás ve strašidelných kostýmech upírů, kostlivců nebo zombie a aby byl jejich vzhled ještě více autentický, nechávají si pomalovat obličej. A i když některé kostými vypadají opravdu hrůzostrašně, anglické děti tohle zkrátka milují.

Nakonec jsem ani já neodolala, a jednu dýni si z farmy odnesla. Vydlabat ji a vyřezat nebylo překvapivě vůbec nic složitého. Výsledek sice nebyl bůhvíjaký, ale na to, že to byla má první halloweenská dýně vůbec, jsem byla se svým výsledkem vcelku spokojená. Samotného Halloweena už ale v Anglii trávit nebudu. V sobotu se totiž vracím na víkend do Čech a pak mě čeká dvoutýdenní road trip po Francii. Každopádně až Halloween skončí, bude se opět na co těšit. Například už teď se nemůžu dočkat, až na vlastní oči spatřím vánoční Londýn!


 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

6 thoughts on “Můj anglický Halloween

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
25 + 1 =