Noční stopover v Hong Kongu

Hned na začátek bych si dovolila jednu krátkou poučku, kterou mějte stále na paměti. Ta poučka je velmi jednoduchá a zní následovně: Stopover je vždycky skvělý nápad!

Myšlenka stopoveru se mi odjakživa náramně zamlouvala. Umět vytěžit z dlouhé čekací doby na letišti co možná nejvíc totiž není umění, ale obyčejná vyčůranost. A o to mi jde především! V případě naší zastávky v Hong Kongu při cestě na thajský ostrůvek Koh Samui to byl ale dopředu zamýšlený plán. Při rezervaci letenek jsme záměrně zvolili přestup v Hong Kongu s delší časovou prodlevou, ze které se nakonec vyklubalo krásných 15 hodin. Mělo to jen jeden malý háček – bylo to přes noc. Na druhou stranu, i noční stopover může mít své výhody. Hong Kong, jakožto nejhustěji osídlená oblast světa, je totiž v noci opravdu kouzelný paradoxně právě díky tomu, že na ulici nepotkáte ani nohu.

Do Kong Kongu jsme dorazilli po úmorném dvanáctihodinovém letu z Londýna. Zprvu jsem měla obavy, abychom nebyli po tak dlouhé cestě unavení. To se ale nakonec ukázalo jako planá obava, jelikož se nám v letadle podařilo na pár hodin usnout. Do karet nám navíc hrál fakt, že i když už byl po našem příletu v Hong Kongu večer, naše tělo se řídilo podle evropského času, tudíž jsme měli pravé poledne. Přímo na letišti jsme si koupili lístek do první stanice speciální linky metra, která spojuje letiště s městem. Tahle linka má jednu nevýhodu – je hodně, ale opravdu hodně drahá (ostatně jako všechno v Hong Kongu). Proto jsme hned na první možné zastávce přestoupili na „normální“ metro za přijatelnější cenu a koupili si jednodenní Tourist Pass s neomezenou jízdou metrem na 1 den.

  

Pokud strávíte na nějakém místě tak krátkou dobu, nemůžete si klást příliš velké nároky. Proto jsem stopover v Hong Kongu pojala velmi jednoduše: dala jsem si za cíl poznat ho z pohledu místních. Ačkoliv návštěvu nejvyhlášenější hongkongské atrakce – vyhlídku The Peak – jsme si neodpustili. Dechberoucí výhled se ale nakonec pro mlžný opar nad městem nekonal. Alespoň že cestou na vyhlídku bylo chvíli jasno. Následovala procházka typickými hongkongskými uličkami, ochutnávka tradičních knedlíčků dim sum a projížďka v ding dingu.

 
 

V průběhu noci utichl v ulicích veškerý ruch, město se vylidnilo a krom pár taxíků a několika náhodných jedinců mířících z baru domů jsme nepotkali ani živáčka. Dokonce jsme byli i prvními cestujícími v metru, kam jsme s předstihem dorazili ještě před jeho otevřením. Tady jsme prohlídku města zakončili a vyrazili zpátky na letiště.

  

Na letišti jsme nakonec měli ještě několik hodin k dobru, což jsem využila k jeho prozkoumání. Z mého profesního pohledu stavařky mi totiž tohle letiště přijde nesmírně zajímavé. Nejenže se nachází na uměle vytvořeném ostrově, ale neustále na něm probíhají rozsáhlé stavební úpravy, které jsou z terminálu 2 dobře viditelné. Z pohledu ženy perfekcionistky pak hodnotím kladně jeho supermoderní interiér se záhonky s živými květinami a dekoracemi připomínajícími blížící se příchod nového čínského roku. Ten bude letos (2017) ve znamení kohouta.

 
 

Co říci závěrem… Hong Kong je jedno z těch měst, které má svou nezaměnitelnout atmosféru. Kouzelný je obzvlášť po setmění, když se úzké uličky zahalí do neonových barev a line se jimi vůně grilovaného masa a exotického koření. Zamilovat si tohle místo není vůbec těžké a je úplně jedno, jestli v něm strávíte hodinu, den a nebo celý rok (kéž by…).

 

Ze stejného soudku...

6 thoughts on “Noční stopover v Hong Kongu

 • 23/04/2017 at 10:25
  Permalink

  Noční pohled na města je kolikrát daleko lepší, než ten za dne. Do Číny, Japonska a podobných států, mě láká především jídlo 😀

  Reply
 • 06/07/2017 at 17:03
  Permalink

  Ahoj, jsou na prestup nutna víza??? Díky

  Reply
  • 06/07/2017 at 18:46
   Permalink

   Ahoj, do HK víza nepotřebuješ, pokud tam nebudeš déle jak 90 dnů 😉

   Reply
 • 11/05/2018 at 21:49
  Permalink

  Ahoj :), zvažujeme s přítelem cestu na Bali, zpáteční letenku chystáme koupit také právě s 15 hodinovým mezipřistáním v Hong Kongu a zaujala nás možnost tento čas využít právě také k návštěvě města. Můj dotaz zní, kde byly po celou tu dobu zavazadla? :). Na fotkách vidím jen malý batůžek. Respektive, nemuseli jste si je vyzvednout a někde „uskladnit“, než jste pokračovali v dalším letu?
  Díky moc za info. Deny.

  Reply
  • 09/06/2018 at 23:26
   Permalink

   Ahoj, my jsme koupili letenku z Prahy na Koh Samui i se všemi přestupy naráz, takže odbavená zavazadla putovala z Prahy až do konečné destinace 🙂

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
14 + 2 =