Pokud jste se proklikli až sem, určitě jste už celí nedočkaví dozvědět se o mě víc. Kdo je ta dívka za všemi těmi příběhy a co jí vedlo k založení tohoto blogu? Tak já vám to tedy povím. Udělejte si pohodlí, dejte si voňavou kávu a něco dobrého na zub a jdeme na to!

 

cape_town_budget_3

 

Jmenuji se Míša a narodila jsem se před více než dvaceti lety v jednom malém městečku na Vysočině, kde jsem si spokojeně žila až do maturity. Po střední mi nezbylo nic jiného, než opustit svou komfortní zónu (alespoň tehdy jsem to tak naivně vnímala) a přesunout se na studia do Brna, kde jsem o několik let později odpromovala na VUT na Fakultě stavební.

 

itchy_feet_graduation

 

Po vysoké jsem si našla práci. Nebylo to ale ono. Vždycky jsem toužila žít nějaký čas v zahraničí a hodně cestovat. A tak jsem sbalila svůj život do dvou kufrů a vydala se do Anglie. O tom jak jsem se tam měla a co jsem tam dělala si můžete přečíst TADY.

Po skoro roce života v Anglii jsem se vrátila zpátky domů. Byla to pro mě skvělá zkušenost a dodnes na tohle období ráda vzpomínám. Přesto nedám na Českou republiku dopustit. Život v zahraničí a cestování po světě mě utvrdilo v přesvědčení „všude dobře, doma nejlíp“. A o české kuchyni to platí dvojnásob! V současnosti pracuju na plný úvazek v jedné stavební firmě v Brně a cestování je pro mě stejně jako tento blog mou nejmilejší zálibou.

 

3.

 

Itchy Feet Diary jsem vytvořila v roce 2014 jako způsob sdílení svých cestovatelských zkušeností se všemi lidmi, kteří hledají inspiraci pro své cesty za hranice, nebo jenom touží po troše dobrodružství z pohodlí svého domova.

Spojení „Itchy Feet“ přesně vystihuje mojí osobnost. Když totiž o někom v angličtině řeknete, že má svědivé nohy, znamená to, že velmi rád cestuje a zároveň se rád odlišuje od ostatních. Vítejte v mém světě!

 

horseshoe_bend

 

Nebudu vás nabádat k tomu, abyste opustili své zaměstnání/školu a vydali se do světa. Nebudu vás ani ujišťovat, že jen tak můžete být v životě šťastní. Nebudu, protože jsem přesvědčená, že i s pracovním úvazkem, prezenčním studiem, dětmi či hypotékou na krku je možné cestovat a žít svůj život naplno. Věřte nebo ne, ale nemusíte být ani bohatí, abyste si mohli dopřát luxusní dovolenou na opačném konci světa. Stačí jen vědět, jak na to.

Ráda bych, abyste si z mých článků odnesli krom užitečných informací i dvě důležité myšlenky: zaprvé, že se v dnešní době dá cestovat daleko za hranice i jen s velmi nízkým rozpočtem a zadruhé, že náš život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám dech berou.

 


Přečti si: Co chci stihnout, než mi bude 30


 

itchy_feet_travel

 

V březnu 2016 jsem se stala blogerkou měsíce. Na to konto se mnou na Blogerky.cz vyšel tenhle rozhovor. Další rozhovor se mnou připravila slovenská travel blogerka Nika v rámci jedné celosvětové hry mezi blogerkami-cestovatelkami. Celý ho najdete na mém blogu jako 10 otázek pro Itchy Feet Diary.

 

 

Dost už ale o mě. Radši se mnou pojďte procestovat svět! Začít můžete třeba hned teď a TADY.

Chcete se mě na něco zeptat? Napište mi přes kontaktní formulář. Nekoušu a odpovím vám na každou zprávu. Kdykoliv mě taky můžete zastihnout na Facebooku, Instagramu, Pinterestu nebo YouTube, kde najdete spoustu videí z mých cest. Pamatujte, že díky sociálním sítím vám neuteče žádný nový článek či informace o tom, kde se právě nacházím či kam se chystám.

Přeji hezké čtení a spoustu dechberoucích zážitků na vašich cestách!

 


Přečti si: Jaký byl můj cestovatelský rok 2017?


 

new_york_itchy_feet

 

My Flightdiary.net profile