Po stopách Zdeňka Pohlreicha

Není asi nikdo, kdo by neznal televizní pořad Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem v hlavní roli. A není asi nikdo, kdo by pohrdnul skvělým jídlem. Obzvlášť, pokud se rozhodne najíst v restauraci, jejíž vchod zdobí nálepka se třemi hvězdami a Zdeňkův portrét, na kterém jako by říkal: „Tak tady mi, přátelé, opravdu chutnalo!“

Jednoho krásného dne přišel Pavlík s nápadem vyrazit na oběd do restaurace U Zběhlíka, která se nachází v obci Čistá u Litomyšle. Právě tohle místo se totiž může jako jedno z mála u nás pyšnit onou samolepkou se třemi hvězdami. Po předchozí zkušenosti s taktéž „tříhvězdičkovou“ restaurací U Tlustých v Lednici (můžete si o ní přečíst v mém cestopisu z loňského léta Víkend v kraji vinařském) přišla podobná výzva a já se těšila, že poznám další místo, kde umí vařit. Navíc mám moc ráda ryby a U Zběhlíka mají vlastní sádky na pstruhy, takže si můžete být na 100 % jistí, že vám na talíři přistane opravdu chutná a především čerstvá ryba. Objednala jsem si polévku (bohužel si nepamatuji její název, ale bylo z ní cítit skopové) a pstruha z místního potoka v moučné krustě s kmínem, ke kterému jako přílohu servírovali opečenou bagetku s bylinkovým máslem. Na polévce jsem si příliš nepochutnala. Nebyla zlá, ale to skopové jsem přecenila. Přítel si dal vývar a byl nadmíru spokojený. Co se týče hlavního chodu, byla jsem nadšená. Pstruh byl skvělý! Krusta byla možná trochu slanější, ale to se v kombinaci s masem krásně doplňovalo. Bagetka byla také dobrá, leč mohlo jí být víc a salátek byl famózní.

Personál byl milý a ochotný a jídlo nám servíroval v bílých rukavičkách. Je vidět, že tady si svých zákazníků opravdu váží. Restaurace se navíc nachází v krásném venkovském prostředí. Dokonce jsme zahlédli i pana majitele obhospodařovat políčko. Pěstují si tu vlastní ovoce a zeleninu, což mi v dnešní době přijde jako opravdová bomba! Celkově to tam na mě působilo velmi klidně a mírumilovně. Jídlo bych taktéž ohodnotila jako naprůměrné. Téhle restauraci tři hvězdy právem náleží!

Pokud se ke Zběhlíkovi někdy vydáte, nezapomeňte si zarezervovat stůl. Mívají tam totiž celkem narváno, obzvlášť během letních měsíců. A kdo z vás díl se Zběhlíkem v Ano, šéfe! neviděl a nebo by si ho rád připomenul, můžete na něj mrknout přímo TADY.

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “Po stopách Zdeňka Pohlreicha

 • 03/09/2015 at 5:44
  Permalink

  Těmi fotografiemi jsi naprosto vystihla atmosféru ! A výborne jídlo tam opravdu je

  Reply
 • 03/09/2015 at 10:48
  Permalink

  Ta atmosféra tam nemá chybu, to je fakt. Jinak s tím jídlem – přítel s kamarádem tam jedli celkem nedávno a nebyli z toho moc nadšení. Nedávali si rybu, ale nějaký steak a hamburger. Nebylo to ošklivé, ale zkrátka je to nenadchlo.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
12 + 4 =