Sky Garden, aneb zahrada v oblacích s famózním výhledem na Londýn

Místo, o kterém se všeobecně moc neví, ale tím spíš stojí za to ho navštívit! Řeč je o londýnské Sky Garden nacházející se na vrcholu mrakodrapu 20 Fenchurch Street. O její návštěvě jsem snila už dlouhou dobu předtím, než jsem se vůbec do Anglie přistěhovala. Lákal mě pohled na Londýn z ptačí perspektivy i idea nejvyššího londýnského parku. Jedině Sky Garden vám naservíruje všechny slavné londýnské atrakce naráz. Její zelené prostředí situované v oblacích evokuje pohodu a klid, takže při pohledu z ní rázem zapomenete na to, že stojíte nad jedním z nejrušnějších měst světa.

Na Sky Garden jsem vyrazila s partou au-pairek, mezi nimiž byla mimojiné i Lenka – blogerka, která na svém blogu Doktorka v Anglii líčí velmi vtipnou formou svůj život tady v UK. Všechny jsme byly ze Sky Garden nadšené. Naši prohlídku jsme si záměrně rezervovaly na půl šestou, abychom mohly vidět jak denní, tak i noční Londýn a to s pouhým hodinovým časovým odstupem (asi jediná výhoda rychlého stmívání v zimních měsících). A hádejte, která část se mi líbila víc? Pokud jste četli můj předešlý článek Čas, kdy je Londýn nejkrásnější, tak už nejspíš tušíte.

IMG_3804

 

Jak tam? 

Sky Garden najdete na ulici Fenchurch St v městské části City of London. Nejbližší zastávkou metra je Monument, ale dá se vystoupit také na Bank či Tower Hill.

 

Kolik stojí vstup a kdy se na ni vydat?

Obrovskou výhodou Sky Garden je to, že za její návštěvu nezaplatíte ani libru (narozdíl od předraženého London Eye, odkud toho zdaleka není tolik k vidění). Musíte si však předem zabookovat den i čas přes internet. Nové termíny se vždy vypisují 3 týdny předem, přičemž vám budou nabídnuty jen aktuální volné dny a časy. Doporučuji se na Sky Garden vydat v pozdních odpoledních hodinách. Můžete tak za dobrého počasí zažít západ slunce i denní a noční Londýn zároveň.

 

Co ještě uvidím?

 Budova je vysoká 160 metrů a má 34 pater plus 3 patra navíc uvnitř prostoru Sky Garden. Nahoru vás vyvezou dva expresní výtahy a pište si, že vám během jízdy v nich pěkně zalehnou uši. První patro Sky Garden si můžete projít celé kolem dokola a můžete se také vydat na venkovní terasu. Najdete tu i bar, kde vám namíchají výborné koktejly ozdobené květinou. V dalších dvou patrech se nachází dvě restaurace.

 

IMG_4391

vlcsnap-2015-10-11-12h41m24s49

IMG_4400

IMG_4399

sky_garden

IMG_4393

vlcsnap-2015-10-12-13h36m39s121

IMG_4412

IMG_4410

IMG_4411

 

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

3 thoughts on “Sky Garden, aneb zahrada v oblacích s famózním výhledem na Londýn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
23 + 12 =