Top 8 míst na havajském O’ahu

O’ahu je nádherný ostrov. Sálá z něj pohoda, jakou jinde na světě nenajdete. Havajané jsou plní optimismu a života si užívají plnými doušky. Nedivím se jim, vždyť místní podnebí a nádherná příroda dělá z ostrova opravdový ráj!

Mnoho návštěvníků však nezůstává pouze na O’ahu, ale rozhodnou se procestovat i ostatní ostrovy. Díky tomu jim na O’ahu zbyde jen pár dní, nicméně i to je dostatečná doba na to, abyste ho zvládli celý prozkoumat. V tomhle článku najdete stručný návod, jak si tenhle malý ostrov užít naplno. Ukážu vám 8 míst, které byste si při jeho návštěvě rozhodně neměli nechat ujít a pokud si dobře rozvrhnete čas, postačí vám na to pouhé 3 dny!

 

#1 Diamond Head

diamond_head_1

 

Sopečný kráter Diamond Head bezpochyby patří k hlavním symbolům ostrova O’ahu. Cesta na vrchol není nikterak obtížná a zvládne ji opravdu každý. Z výhledu z nejvyššího bodu kráteru vám pak doslova spadne brada. Pokud chcete vidět hlavní město Havajských ostrovů Honolulu jako na dlani, pak byste Diamond Head rozhodně neměli vynechat. Víc informací o tomhle vyhaslém sopečném kráteru najdete TADY.

 

diamond_head_2

 

#2 Hanauma Bay

hanauma_bay_1

 

Výbuchem sopky před mnoha a mnoha lety vznikla zátoka s nádhernou pláží zvanou Hanauma Bay. Ztuhlá láva pod hladinou moře dala domov rybkám všech velikostí a barev. Potkat se tu ale můžete i s dalšími mořskými živočichy včetně vodních želv a delfínů nebo rybou Humuhumunukunukuapua’a. Šnorchlování tu tedy rozhodně stojí za to! Jen si dejte pozor na to, že každé úterý je pláž uzavřena. Vstupné činí $7,50 a parkovné $1,00.

 

hanauma_bay_2
ryba_hanauma_bay

 

#3 Koko Head

koko_head_1

 

Další kráter, tentokrát se ale při jeho výstupu trošku víc zapotíte. Naposledy byl aktivní před více než 10 000 lety. Dnes už od něj naštěstí žádné nebezpečí nehrozí. Pokud se o něm chcete dozvědět víc, klikněte SEM.

 

koko_head_2

 

#4 Makapu’u Point Lighthouse Trail

makapuu_point_2

 

Na nejvýchodnějším místě ostrova stojí maják. Je to bod, odkud můžete pozorovat velryby plující napříč Pacifikem nebo obdivovat nádherné scenérie jižního a východního pobřeží. Vyplatí se vyšlápnout si až na vrchol kopce. Ten výhled vám vyrazí dech!

 

makapuu_point_1

 

#5 North Shore

north_shore_2

 

North Shore jsem vybrala hned z několika důvodů. Spousta lidí tvrdí, že je O’ahu ze všech havajských ostrovů nejvíc komerční, že je tu spousta turistů atd. Možná ano, možná ale jen nebyli na severu ostrova. Ten je totiž ve srovnání s jihem jako z jiného světa. O turisty tu téměř nezavadíte. Jsou tu krásné pláže (ne, že by na jihu ostrova nebyly) a divoká příroda. Mně se nejvíc líbilo na Waialua Bay a Sharks Cove, kde si můžete zašnorchlovat mezi barevnýma rybkama.

 

north_shore_1

 

#6 Waimanalo Beach

DCIM100GOPRO

 

Tuhle krásnou pláž na východě ostrova jsem si okamžitě zamilovala především díky barvě oceánu, která byla jedním slovem neuvěřitelná! A přestože jsme měli během našeho pobytu na O’ahu poměrně nabitý program, byla to právě tato pláž, na kterou jsme se zajeli vykoupat hned několikrát.

 

waimanalo_beach_2

 

#7 USS Arizona Memorial

arizona_memorial_2

 

Památník věnovaný 1 102 námořníkům (z 1 177) usmrcených na lodi USS Arizona během nečekaného útoku Japonska na Pearl Harbor je jediným místem na Havaji, kde vám rázem ztuhne úsměv na rtech a přeběhne mráz po zádech. Vstup na památník je zdarma, ale doporučuji si několik týdnů (ještě lépe měsíců) před návštěvou rezervovat místo za drobný poplatek (asi 1,5 USD). Vnášet do areálu batohy a kabelky je zakázané (za poplatek je možno odložit si je do úschovny). Před samotnou prohlídkou památníku shlédnete krátký film s dobovými záběry o tom, co předcházelo útoku na Pearl Harbor, jak probíhal a co se dělo po něm. Pak vás odvezou loďkou k památníku, kde dostanete asi 15 minut na prohlídku. Fotit a natáčet se na památníku nesmí, ale nikdo to moc nedodržoval a ani personál to nijak neřeší. Nakonec vás vyloží zpátky na pevnině, kde si můžete projít zbytek areálu a možná tu i narazíte na válečného veterána. Tak se u něj klidně zastavte a prohoďte s ním pár vět, nic vás to stát nebude.

 

uss_arizona_memorial

 

#8 Ka’a’awa Valley

kualoa_ranch

 

Nádhernou havajskou přírodu můžete pozorovat v údolí Ka’a’awa Valley, které najdete na východě ostrova. Bohužel se sem dostanete pouze z nedalekého ranče Kualoa, odkud můžete do údolí vyrazit třeba na koních nebo na čtyřkolkách. To ale není zrovna nejlevnější. Točil se tu třeba Jurský park nebo seriál Ztraceni.

 

Můj TIP! Nezapomeňte si už rovnou na letišti vzít průvodce Best of O’ahu, který je zdarma (k mání jsou ale po celém ostrově společně s mapami a všemožnými letáky). Najdete v něm plno zajímavostí, mapy, ale také slevové kupóny do restaurací, na památky apod.

 

best_of_oahu

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “Top 8 míst na havajském O’ahu

  • 27/01/2015 at 17:29
    Permalink

    To mám radost, že se ti přišel vhod 🙂 Oahu je skvělé a jestli máte v plánu navštívit i další ostrovy, tak to bude pecka! To si zase pro změnu počtu já u tebe na blogu 🙂

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
18 + 26 =