Vinice v Anglii? To není legrace, já tam byla!

Kdo by to byl řekl, že uprostřed země s tak nestálým počasím jako je Anglie, najdete vinařství, které se svými víny vyhrává zlaté medaile na mezinárodních soutěžích po celém světě. Před nedávnem jsem měla tu možnost jedno takové navštívit. Nachází se v hrabství Surrey, nedaleko městečka Dorking. Stojí tam už téměř 30 let a je největším vinařstvím v Anglii. Jmenuje se Denbies Wine Estate a víno nemají vůbec špatné!

 

Jak tam?

Z Londýna je to autem něco málo přes 30 kilometrů. Z hlavní silnice těsně před městečkem Dorking vede značená odbočka na cestu lemovanou vinicemi, na jejímž konci na vás čeká hacienda Denbies Wine Estate. Existuje ale spousta dalších variant, jak se do Denbies dostat – klik SEM.

 

Co tam uvidím?

To záleží jen a jen na vás. Sami si dopředu vyberete a zarezervujete svou návštěvu na webových stránkách Denbies Wine Estate. V nabídce je jak prohlídka vinic, tak i vnitřích prostor, kde se víno vyrábí a skladuje. Na začátku vám v 360° kině pustí dvacetiminutový film o vinařství. Poté následuje prohlídka a na závěr samotná degustace vín. V areálu je také restaurace, obchod s víny a se suvenýry nebo třeba zahradnictví. Vinařství se nachází v nádherném prostředí křídových kopců North Downs. Doporučuji návštěvu nedaleké vyhlídky Box Hill, odkud je na celou krajinu úžasný výhled!


 

Ze stejného soudku...

2 thoughts on “Vinice v Anglii? To není legrace, já tam byla!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
19 + 14 =