Výlet do přístavního města Portsmouth

Poslední dva týdny se nám tady v Anglii extrémně vyvedly. Pan Mráček si vzal volno a jak se tak zdá, odjel na dovolenou někam hodně daleko. Evidentně. Zůstalo tu po něm jen sluníčko a blankytně modrá obloha, ke které upírám zrak nespočetněkrát za den a stále nemůžu uvěřit tomu, že se tohle děje právě v Anglii! Přes týden to vítám hlavně proto, že můžu jít s Alyssou na hřiště nebo si udělat dlouhou procházku s hafany podél kanálu. Největší radost však mám z toho, že si tohle babí léto můžu dosyta vychutnat i o víkendu, kdy mám celé dva dny jen pro sebe a můžu se věnovat tomu, co mě baví ze všeho nejvíc – cestování!

Před týdnem jsem se podívala na jižní pobřeží Anglie, do přístavního města Portsmouth. Společnost mi dělaly čtyři české au pair. Od té doby, co mám slevovou kartičku na vlak, cestuju po Británii za hubičku. No dobře, za hubičku to tak úplně není, ale sleva 1/3 z celkové ceny jízdenky je podle mě víc než fajn. Navíc jsou místní vlaky na opravdu dobré úrovni, rychlé a dostanu se s nimi téměř kamkoliv si zrovna usmyslím.

Ale zpátky k výletu. Přímo před vlakovou stanicí Portsmouth Harbour mě zaujala obrovská historická loď HMS Warrior. Její prohlídku jsme však na programu neměly, takže jsme si ji pouze vyfotily a pokračovaly dál, rovnou k vyhlídkové věži Spinnaker Tower. Název vystihuje její tvar, který se má podobat spinakrové plachtě. Je vysoká 170 metrů a nabízí tři vyhlídkové plošiny umístěné ve výškách 100, 105 a 110 metrů. Na první z nich se můžete celkem „odvázat“ a postavit se na sklo, skrze které vidíte 100 metrů hluboko pod sebe. Co vám budu povídat, chce to odhodlání. Já jsem svůj strach z výšek překonala a na sklo se (asi tak na 5 sekund) postavila.

Od věže jsme se poté vydaly podél pobřeží k Southsea Castle. Cestou jsme si udělaly menší zastávku v nádherném, více než 800 let starém, kostele Royal Garrison Church. Kousek od něj se pak nachází Clarence Pier – molo, na kterém je postaven menší zábavní park. Ačkoliv jsem původně plánovala poklidnou jízdu na kolotoči s poníky, nakonec jsem skončila na horské dráze. To byl ale blbý nápad! Podruhé v jednom dni jsem se tak ocitla v situaci, kdy jsem se prala se svým strachem z výšek. Ale zvládla jsem to! Obojí.

Adrenalin je skvělý doping, takže si asi umíte představit, jak jsme byly po zbytek cesty rozdováděné. Následovala prohlídka Southsea Castle, po které jsme se rozdělily. Jedna skupinka se vrátila zpátky po pobřeží do přístavu a druhá (i s mou maličkostí) skrze město kolem Portsmouth Guildhall na vlakové nádraží Portsmouth & Southsea.

Jižní pobřeží Anglie je neskutečně krásné. Už před rokem jsem navštívila Eastbourne a bílé křídové útesy Seven Sisters (více v TOMTO článku) a byla jsem z toho nadšená! V budoucnu bych ještě chtěla zajet do Brightonu. Jsem si jistá, že i tam se mi bude líbit. A ten čerstvý vzduch od oceánu, ten prostě nemá chybu!

 

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
7 + 26 =