Základní trasa Londýnem aneb jak vidět to nejdůležitější během jediného dne

Londýn je jedním z mých nejoblíbenějších měst a nepochybuji o tom, že si získá srdce každého, kdo tohle město někdy navštíví. Mám takovou teorii, že Londýn patří k těm místům, kam musí každý cestovatel alespoň jednou ve svém životě zavítat. Prostě MUSÍ.

Přestože Londýn zdaleka není jenom o jeho památkách a vyhlášených atrakcích, nebude žádný výlet kompletní bez toho, aniž byste podnikli tradiční procházku podél Temže a shlédli všechny hlavní symboly tohoto velkoměsta. Cesta od Buckinghamského paláce až k Tower Bridge vám sice zabere celý den, ale rozhodně stojí za to!

2.

Pokud byste váhali, jakou trasu při prohlídce Londýna zvolit, tady je můj osvědčený tip:
(Při téhle procházce uvidíte všechny hlavní atrakce pěkně popořadě, aniž byste zmateně pobíhali z jednoho místa na druhé.)

Cestu začneme od Buckinghamského paláce. Nejlépe se sem dostanete ze zastávky metra Green Park. Přes St Jame’s Park, ve kterém se nachází pěkný výhled z mostu nad jezerem na Buckinghamský palác a London Eye, dojděte k Trafalgarskému náměstí. Odtud pokračujte po ulici Whitehall k domu britského premiéra na známé adrese Downing St 10. Nedá se sice jít až přímo k jeho dveřím, ale dovolí vám vyfotit si jeho bydlení od brány.

4.

Jen malý kousek odsud natrefíte na sídlo britského parlamentu neboli Westministerský palác s Big Benem a na Westministerské opatství, kde se odehrávají všechny významné momenty britských dějin (například korunovace královny či svatba Kate a Williama). Kolem Big Benu se vydejte přes Westminister Bridge k London Eye a pokračujte po nábřeží k Tate Modern – muzeu moderního umění se vstupem zdarma. Přímo před Tate Modern přemosťuje Temži nádherná vzdušná lávka pro pěší zvaná Millenium Bridge. Při jejím přecházení se vám naskytne krásný pohled na katedrálu sv. Pavla. Od katedrály se vydejte po Cannon St k památníku Velkého požáru Londýna známého jako The Monument. Stavba to není nikterak zajímavá, ale dá se vyjít na úplný vršek na vyhlídku za pár liber což je na Londýn cena vskutku parádní!

13,

Pokud máte rádi moderní architekturu, doporučuju se jít odtud podívat do City of London, kde stojí zajímavá industriální budova Lloyd’s Building a londýnská „okurka“ neboli The Gherkin. Odtud je to už jen kousek k Tower of London a Tower Bridge. Přejděte po mostě na druhý břeh a vydejte se kolem City Hall ke křižníku HMS Belfast. Z této strany nábřeží se vám naskytne krásný výhled na City of London. Procházku můžete zakončit pod druhým největším mrakodrapem v Evropě – The Shard. Tady už jen nasedněte na metro na zastávce London Bridge a jeďte na hotel vstřebat vše, co jste za celý ten den viděli.

3.

Fotil Milan Kovac photography

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ze stejného soudku...

10 thoughts on “Základní trasa Londýnem aneb jak vidět to nejdůležitější během jediného dne

 • 23/11/2015 at 23:13
  Permalink

  V Londýně jsem byla dvakrát, ale těším se, že tam pojedu znovu a sice jsem většinu toho, co jsi v cestě popsala už viděla, ale asi se podle tvé rady na jednu takovou celodenní turistickou trasu vydám! 🙂
  A ty fotky jsou nádherný! A tobě to na nich neskutečně sluší 🙂

  Reply
 • 24/11/2015 at 9:00
  Permalink

  Míšo, ty fotky jsou naprosto luxusní! My musíme do Londýna někdy vyrazit znovu, abychom změnili názor, protože minule jsme byli spíš zklamaní a hlavně hrozně unavení 😀

  Reply
 • 24/11/2015 at 15:22
  Permalink

  Díky, Pájo 🙂 Podobný pocit jako vy s Londýnem jsem měla teď já s Paříží – problémy s autem, s ubytkem, uprchlíci, pak ten atentát… Nebýt Eiffelovky, tak nevím. Ale rozhodla jsem se, že jí dám v budoucnu ještě jednu šanci 🙂 Myslím si, že když je člověk dobře naladěn, tak se mu líbí snad všude na světě. A řekla bych, že Londýn by se vám jinak taky líbil. Až teda na ty davy turistů 🙂

  Reply
 • 25/11/2015 at 7:35
  Permalink

  Londýn je můj srdcový. Byla jsem tam jednou, a kdyby bylo na mě, tak nikdy neodjedu!
  Skvělý fotky a perfektní návod na prožití úžasného vyčerpávajícího dne 🙂

  C.

  Reply
 • 30/11/2015 at 17:50
  Permalink

  Máš nádherné fotky! Božíí! 🙂 Tyto tipy se mi budou moc hodit, protože se chci v létě konečně na Londýna už podívat, protože jsem asi poslední člověk na světě, kdo tam ještě nebyl 😀 Nemůžu se dočkat!!

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
16 + 16 =